Avraham İşcen – Amerika Keşfedildi Mi?

1492 yılında Kristof Kolomb, İspanya kıyılarından yola çıkıp Amerika’yı keşfetti. Aslında Amerika ilk defa keşfedilmemişti.

 

Daha önceden Amerika’nın haritası, kutsal gizli hazine koruyucuları Tapınak Şövalyeleri’nin elindeydi. Avrupa’da güçlenen Şövalyeleri engellemek için zayıf Papa ve Kral, ferman ile onları idam etmeye başladılar. Katliamdan kaçabilen Şövalyeler kendi sistemlerini tekrar kurabilmek için “Yeni Kudüs” dedikleri Amerika’ya geldiler.

Minnesota’da bir çiftçi, arazisini ağaçlardan temizlerken bir ağacın kökleri arasından 1362 yılına ait gizemli bir kitabe çıktı. Yıllar sonra araştırmacılar ve bilim adamları sayesinde bu taş ve diğer buluntuların Amerika’ya yapılan inanılmaz bir yolculuğun kanıtları olduğunu ispatladılar. Bu bulgular sayesinde Tapınak Şövalyeleri’nin son sırları ortaya çıkıyordu.

1898 yılında Kessington, Minnesota’da İsveçli bir göçmen olan Olof Ohman, arazisini ağaçlardan temizlerken büyük bir ağacı devirir ve ağacın köklerinin sıkıca sardığı bir taş kitabe ortaya çıkar. Bu kitabenin iki tarafındaki yazılarda hiç kimsenin okuyamadığı değişik semboller vardır. İskandinavya’da da aynı şekilde taş kitabelere rastlanır. Bunlar taşın bulunduğu yer veya ölüm hakkında bilgiler verirler. Bu kitabedeki yazılar dünyanın dört bir yanındaki bilim insanlarına gönderilir. Bilim insanları tarafından yapılan tercümelere göre kitabenin, 1362 yılında yapılan bir ziyaretin veya keşfin detaylarını verdiği tespit edilir.
Tapınak Şövalyeleri bu kitabeyi, bölgelerini işaretlemek için mi yoksa kutsal hazinelerinin yolunu gösteren bir işaret olması için mi koymuşlardır?

Orta Fransa’dan yola çıkan Şövalyeler, Kudüs ve Hacıları korumak için yola çıkmışlardır. Kudüs’e yerleştikten sonra çok geniş bir finansal sistem kurarlar. Kudüs’ü korumak için Kral Baldwin’in himayesinde

Tapınak Dağı’na yerleşirler. Süleyman Mabedinin altında kazı yapıp Hz. Süleyman Mabedi’nin hazinesini bulurlar. Ne bulduklarını hiçbir şekilde açıklamazlar ve 10 yıl sonra Avrupa’ya geri dönerler. Avrupa’da Papalık tarafından meşru bir askeri tarikat olarak takdis edilirler. Papa’nın danışmanları ve Avrupa’nın finansal sistemine egemen olup 175 yıl boyunca Ortaçağ endüstrisini ellerinde tutarlar.
Çok fazla kazanç elde edip, büyük bir donanma kurarlar. Fransa Kralı Philip, Tapınak Şövalyeleri’ne borçlanır ve onlardan kurtulmak için, mallarına ve mülklerine sahip olup borcunu sildirmek ister. Fransa’yı Vatikan ve Katolik dünyasından uzaklaştırmakla tehdit eder ve Tapınak Şövalyelerini sapıklıkla suçlar.

1307’de tüm Tapınak Şövalyeleri tutuklanır. İşkenceye maruz kalırlar ve 13. Cuma’da ölüme mahkum edilirler. Şövalyelerin %20’si yakalanır. Geri kalanlar ise 18 civarında savaş gemisiyle denize açılırlar ve bir daha bu gemilerden haber alınamaz. Tarih sahnesinden adeta gizli bir şekilde kaybolurlar.

Tarihten bildiğimiz kadarıyla İskoç Kralı Robert Bruce onlara kucak açar. Beraber İngilizlere karşı savaşırlar. Minnesota Kessington’daki taş tablette ise, daha önce hiç bir bilim adamının tespit edemediği bir şey bulunur. Taş kitabelerde eski İskandinav dilinden farklı bir dizi noktalamalar ve harf vardır. Daha önceden hiç bir kitabede bulunmayan bir harf bulunur. Bu harf ise Kancalı X harfidir.

1883 yılında ise Larsson Parşömenleri ortaya çıkar. Bu parşömenlerde ve Kessington Tabletleri’nde alfabeler açıklanmaktadır.

Bir mağarada 1982 yılında Amerika, Güney İllinois’te Antik Mısır’a ait sanat eserleri bulunur. Bazı taşlarda Tapınakçı Haçı Sembolleri vardır. Sinclair (tapınakçı aile) ailesi tarafından inşaa edilen meşhur Tapınak Şövalye Rosilin Şapeli’nde kancalı X harfi her yerde vardır.
Oak adasında Tapınakçıların yeraltına inşaa ettikleri bir tuzak bulunur. Ayrıca Westfold Massachusets’te de bir taşın üzerinde bir Tapınak Şövalyeleri resmi bulunur.
Kayıt taşı ve harita taşının bulunduğu 6 taşta da kancalı X harfi mevcuttur. Bununla beraber, Westfold’da 1989 yılında bulunan Narragansett taşında da bu gizemli harf, yani Kancalı X vardır.

Newport Kulesi’nin ne zaman yapıldığı bilinmemektedir. 1524 yılında İtalyan kaşifler bile haritalarına eklemişlerdir. Aslında göründüğünden daha komplike mimariye sahip bir kuledir. Mimarisi, astronomik hareketleri, dönümleri ve gezegenleri belirleyecek şekilde yapılmıştır. Newport Kulesi, astronomik olarak Kessington Tableti’ni işaret etmektedir.

Kristof Kolomb’un aklına bu fikir nereden geldi?
Kristof Kolomb’un Tapınak Şövalyeleri Tarikatı’nın Portekiz bölümüyle ailevi bağlantısı vardır. Tapınakçılar Kristof’a Amerika’ya gitmesini söylemiştir.

Kristof Kolomb’un Sinclair ailesi ile evlilik bağı vardır. Babası Bartolomeo Perestrello, Tapınak Şövalyeleri’nin Portekizde’ki üyelerinden biridir.

Babası, Kristof Kolomb’a gizli Amerika’nın yerini gösteren haritaları vermiştir.

Kristof Kolomb gemilerinin yelkenlerinde Tapınak Şövalyeleri’nin bayrağı vardır.

Kancalı X harfi Kristof Colomb’un imzasında da görülür.

haberrevizyon ekim 2012 avraham işcen 1

haberrevizyon ekim 2012 avraham işcen 2HABER REVİZYON DERGİSİ EKİM 2012

 

 

Bir cevap yazın