Bir Ateş Binlerce Yürek Yaktı

10 Kasım 2012…

Türk Milleti Ata’sının ölüm yıldönümünde buruk bir gün yaşarken ölüm, O’nunla aynı günde buldu 17 Mehmet’i. Planlı bir operasyonel faaliyet için Siirt’ten kalkan Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait bir S-70 Sikorsky helikopteri, sabahın erken saatlerinde, Pervari ilçesi Doğanca beldesi Hasan Tepe mevkiinde kaza kırıma uğradı. Ateş bir kez daha düşmüştü ocaklara…

DİYARBAKIR’DA UĞURLANDILAR

Şehitlerin memleketlerine gönderilmelerinden önce Diyarbakır’da bir uğurlama töreni düzenlendi. Diyarbakır Havaalanı’nda düzenlenen törene Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, kuvvet komutanları, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Siirt Valisi Ahmet Aydın, diğer yetkililer ve şehit yakınları katıldı.

BAŞBAKAN YALNIZ BIRAKMADI

Türk Bayrağı’na sarılı şehitlerin naaşları, askerlerin omuzlarında tören alanına getirildi. Tören sırasında şehit yakınları gözyaşlarına boğulurken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da hayli üzgün olduğu, gözlerinin dolduğu görüldü.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, kazanın ilk belirlemelere göre pilotaj hatasından ve iklim koşullarından kaynaklandığını açıkladı.

17 ŞEHİDİN ARDINDAN…

Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Anıl Barış Çetin, Manisa Turgutlu’da yaşayan öğretmen bir ailenin çocuğuydu. Evleneli 2 yıl olmuştu.

Şehit Uzman Çavuş Dinçer Ersoy, Tekirdağ Çerkezköy’de yaşıyordu. Atatürk hayranlığı ile bilinen Ersoy’un hayatı, Atatürk’ün ölüm yıldönümüyle aynı günde son nefesini vermesiyle son buldu. Henüz evli olmayan Ersoy’un acı haberi tüm Çerkezköy halkını yasa boğdu.

Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Erkan Yalçın’ın acı haberi memleketi olan Bartın’a ulaştığında ateş bir yuvaya daha olanca sıcaklığıyla düşmüştü. Acı haberi duyan aile, sinir krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı.

Şehit Uzman Çavuş Yusuf Tüfekçi’nin acı haberi Gümüşhane’nin Kürtün İlçesine bağlı Akçal köyünde yaşayan Tüfekçi ailesini gözyaşlarına boğdu. Kısa bir süre önce köyüne izinli olarak gelen Tüfekçi, bir hafta önce yeniden görevine başlamıştı.

Şehit Uzman Çavuş İbrahim Çelik, memleketi Kayseri’de annesi ve kendisinden küçük kardeşi ile birlikte yaşıyordu. Çelik, 4 yıldır Uzman Çavuş olarak görev yapıyordu.

Şehit Uzman Çavuş Serkan Perişan’ın acı haberi ise memleketi Gaziantep’e düştü. Bir süre önce nişanlanan Perişan, görevine 1 yıl önce başlamıştı.

Şehit Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hakan Çemici, 18 Ekim’de evlenmiş ve Siirt’e tayin olalı bir hafta olmuştu ki acı haberi geldi. Giresun’un Keşap ilçesinde yaşayan Gemici ailesi, genç bir fidanı daha toprağa vermenin üzüntüsüyle, “Vatan Sağolsun” dedi.

Şehit Uzman Çavuş Onur Karasungur, Kayseri’nin Bünyan ilçesine bağlı Elbaşı köyünde yaşayan ailesine acı haber geldiğinde annesi fenalık geçirdi. Ailenin geçimini sağlayan tek kişi olan Karasungur’un ölümü, tüm köyü yasa boğdu.

Şehit Uzman Çavuş Erdal Tekin, Adana’nın Feke ilçesine bağlı Gürümze Köyü’nde yaşıyordu. Bekar olan şehit Tekin’in acı haberi bir aileyi daha perişan etti.

Şehit Jandarma Çavuş Kürşat Güneş’in memleketi Erzurum’du. Uzman Çavuş olduktan sonra ailesiyle Siirt’e yerleşmişti. Ardında sevenleri ve hamile olan eşi kaldı.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ömer Büyükköse’nin, kısa bir süre sonra evlenmeye hazırlandığı öğrenildi. Acı haberi geldiğinde tüm aile perişan oldu.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Mesut Şeker, Konya’nın Akşehir İlçesine bağlı Reis Beldesinde ailesiyle yaşadığı, 2 çocuğunun boşandığı eski eşiyle birlikte yaşadığı öğrenildi.

Şehit Pilot Üsteğmen Yakup Çınar’ın Ankara’daki ailesine haber ulaştığında bir aile daha yasa boğuldu. Eşi üç aylık hamile olan şehit Çınar’ın evinin önüne taziye çadırı kuruldu.

Şehit Uzman Çavuş Eren Kızılgedik’in memleketi Mersin’deki evi de yasa boğuldu. Fenalık geçiren annesi ağıtlar yaktı. Babası ise metanetli görünmeye çalıştı.

Şehit Astsubay Üst Çavuş Vedat Avcı, helikopter teknisyeniydi. Denizli’deki ailesine haber ulaştığında, anne Avcı’nın ağıtları yürekleri dağladı. Şehit Avcı, nişanlıydı ve gelecek yıl evlenmeye hazırlanıyordu.

Şehit Jandarma Üsteğmen Ersan Yenici’nin Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Kuleli köyünde yaşayan ailesi, acı haberle yıkıldı. Karşısında askerleri görünce durumu anlayan annesi ve babası fenalık geçirdi. Kurban Bayramı’nı ailesiyle birlikte geçiren şehit Yenici,’nin eşi ve 2 çocuğu Siirt’te yaşıyordu.

Şehit Uzman Çavuş Murat Yıldızhan’ın acı haberi Diyarbakır’ın Çermik İlçesi’ne bağlı Başarı Köyü’ndeki ailesine ulaştığında annesi ve eşi fenalık geçirdi.

Şehit olan 17 genç vatan evladı, genç yaşlarına sığdırdıkları mutlulukları ve acılarının yanında, umutları, gelecek planları ve onlara verilen emekleri de arkalarında bırakarak ebediyete uğurlandı.

haberrevizyon aralık 2012 şehit cenazeleri 1 haberrevizyon aralık 2012 şehit cenazeleri 2

 

HABER REVİZYON DERGİSİ ARALIK 2012

Bir cevap yazın