Burçların Efendisi Egemen Töreli’den Haziran Ayı Yorumları

Merkür geri hareketine başlasa da aşklar tam gaz ileri düşünceler parlak zeki hamleler zamanı …

KOÇ BURCU
Haziran yeni bir başlangıç için gayet olumludur. Bu ay taşlar yerine oturmaya başlayabilir, ilişkisi olmayanlar için bu etki, seyahat ve yolculuk esnasında tanışmalar, daha önceden tanıdığınız ve arkadaşınız olan bir kişiyle yeni bir ilişkiye girmek, yakın çevrenizden biriyle kurulacak yeni bir beraberlik anlamında etkili olduğu gibi, aynı hobileri, aktiviteleri ve zevkli konuları paylaştığınız bir insanla yeni bir tanışma anlamına gelebilir. Doğal bir huzur ve her şeyin iyi olacağına dair gönül birliği içinde olmanız size özgüveniniz konusunda da destek verecektir. Hedeflerinizi şöyle bir düşünerek hangi yoldan gitmeniz ve hangi seçimde bulunmanız gerektiğini size bildiren bir iç sese sahip olacaksınız.

BOĞA BURCU
İlk günlerde canlılık heyecanlı kavuşumlar sana işlerden uzaklaşıp keyifli durumlara yöneltecek ama Merkür 7 Haziran gerilemeye başlaması finansal konularda hızlı, aktif ve girişimci olmanız gereken bir dönem anlamına gelse de Merkür’ün geri harekette oluşu nedeniyle, yatırımlarınız, kazancınız ve yeteneklerinizin değerlendirilmesi konusunda eskiyle alakalı işlerinizi halletmeniz, yeni girişimler için planlarınızı tekrar gözden geçirmeniz ve önünüze çıkabilecek fırsatları iyice düşünerek hangisinin sizin için daha yararlı olduğunu düşünerek karar vermeniz anlamı taşıyor. İşlerimizi her konuda eksikleri tamamlamalı önemli imzaları satın almaları Temmuz ayına saklamalıyız.

İKİZLER BURCU
Kimi zaman kafanız karışabilir. Aynı anda iki kişi, iki iş, iki seçenek arasında tercih yapmanız gerekebilir veya ister istemez karşılaştırmada bulunursunuz kısa sürecek bu dönemin radikal kararlar açısından pek etkili olmadığı bu süreçte bir ciddi karar alsanız bile, sürecin bitiminde yanlış olduğunu fark edebilirsiniz. Kaldı ki Merkür gezegeni de geri harekette olacağından, mantık gücünüzü muhakkak devrede tutmalı, bu dönemi biraz olsun sıkıntılarınızdan kurtulacağınız değişik insanlar tanıyacağınız bir mola gibi düşünün. Bu ay yaklaşım tarzınız ve ilişki konusunda kültürel yaklaşımlardan entelektüel paylaşımlardan hoşlanacağınızı ve bu yönde hareket etmek adına aşk yaşamınızı gözden geçirmek isteyeceğinizi belirtiyor. Geri hareketli Merkür etkisinde bile olsanız, içten içe hissedeceğinizi biliniz. O, ihtiyaç duyduğunuz anlarda yanınızda olacaktır.

YENGEÇ BURCU
Bu ay içsel açıdan arınma süreci olacak Merkür geri hareketi aslında kendi kendinizi keşfettiğiniz, yeniden sevmeye başladığınız, birçok konuda ruhsal zenginliğe kavuşacağınız zaman dilimidir. 29 Mayıs – 28 Haziran arası karşınıza çıkabilecek fırsatları değerlendirmekten ziyade mercek altına alarak düşünmek en faydalısıdır. Daha önceden size teklif edilen fakat uzun zamandır düşündüğünüz şeyler varsa bunları yerine getirebilirsiniz. Yine daha önceden kabul ettiğiniz fakat başlamakta tereddüt ettiğiniz işleri de, eksikleri var mı diye kontrol edip, her türlü olasılığa karşı önlemler aldıysanız, sizin için hakikaten olumlu olacağına inanıyorsanız geri harekette bunları yürürlüğe koymanızda mahsur yoktur. İş verimliliğiniz veya huzurunuz için size önerim öncelikle otorite konumundaki kişilerle diyalogunuzu ne olursa olsun iyi bir şekilde sürdürmektir.

ASLAN BURCU
Bu ay arzularınızın gerçekleşmesi için yapmanız gereken en önemli nokta, kendinize olan güven duygunuzu kaybetmemeden, hayallerinizle beklentilerinizin altını kalın bir çizgiyle çekmek, kendinizi ve yaşamınızı düzenlemek, bundan sonrasında daha mutlu ve refah bir hayat sürmek için geri hareketi zihinsel yönden bir mola olarak görerek değerlendirmektir.
Eğer uzun zamandır iş arıyor veya işle ilgili arayışlar varsa Merkür geri hareketinde karşınıza çıkabilecek fırsatlar sayesinde ve Mars desteğini de arkanıza alarak yeni bir iş girişimde bulunarak ferahlamanız gayet mümkündür. Başkaları adına yapılan hesaplama işleri(muhasebe), bilim, fizik, kurs öğretmenliği, yazlık yerlerde yapılan eğitici çalışmalar, tercümanlık, organizasyonlar, aracılıktan kazanılacak paralar ile dostlar aracılığıyla yapılan iş başvuruları gibi destekler görmeniz mümkündür.

BAŞAK BURCU
Uzun zamandır beklediğiniz tayin, terfi, konum değişikliği, prestij kazandıran mevzularda ise Merkür geri hareketi olumludur. Haberiniz gecikiyor diye üzülmeyin, sizin açınızdan gayet faydalı olacak bir düzenleme nedeniyledir. Geri hareketten sonra bu statü değişikliğiyle yeni bir yaşama başlamanız mümkündür. Uzmanlaşmak adına hararetli bir şekilde çalışacağınız bu dönemde, ihtisas alanınızla ilgili konularda araştırmalarda bulunmalı, kendinizi geliştirmeli, geri hareket sonrası yüksek bir ivme kazanabilirsiniz. Hatta kimileriniz uluslararası prestije sahip bir kuruluşta işe başlayabilirsiniz. Bu dönemde önemli olan, performansınızı güçlendiren özgüven duygunuzu kaybetmemeniz, çevrenizle olan diyalogunuzu hoşgörülü ve sabırlı davranacak şekilde düzenlemeniz ve saygınlığınızı riske atacak davranışlardan uzak durmanızdır.

TERAZİ BURCU
Sevgili Teraziler gönül ilişkilerinde mantıklı düşünmeyi de elden bırakmayınız. Kafanızın içi karışsa da, hatta karşınızdaki kişi aklınızı başınızdan alsa da, ciddi anlamda bir şeyler yaşamak için erken olduğunu biliniz. Ayrıca bu dönemde karşılaşacağınız insanlar iki yönlü davranabilir, karar verdiğiniz konu iki şık içerebilir, bir olay iki yönde ilerleyebilir. Bunların bilincinde olarak hareket etmeniz faydalıdır. Sevgi anlayışınız ve kendinizle ilgili değer duygunuz konularında rahat ve huzurlu olmanın yolu öncelikle birlikte olacağınız insanı iyi gözlemlemek, hakkında bilgi sahibi olmaktır. Ne kadar tecrübeli olursanız olun veya ne kadar iyi niyetli yine de bu doğru kişi veya bu yanlış demekten ziyade, onu yakından tanımak en doğru yol olacaktır. Ay sonu yollar kazançlı ve fırsat dolu olacak evlere kapatma kendini gelen tekliflere evet demelisin .

AKREP BURCU
Bu ay Akrepler başkalarını değiştirmek için uğraşmamalı, herkesin sizin gibi düşünmesini beklememeli, stratejik bazı uygulamalarda bulunarak insanları yönetmeye kalkmamalısınız. Öncelikle kendinizi inceleme altına alarak eksiklerinizi net olarak saptamalı ve bunları tamamlamaya çalışmalısın. Yaratıcı enerjilerinizi devreye sokarak, yeteneklerinizi değerlendirebileceğiniz alanları tercih etmeli, projelerinizi hayata geçirirken özgüveninizi ılımlı ve hoşgörülü tarzda davranacak şekilde ayarlamalı, egonuzu devre dışı bırakmalısınız. Rutin işlerinizi sürdürmeli, geri harekette bunları yapmanızın hiçbir sakınca taşımadığını bilmelisiniz. Daha önceden başvuruda bulunmayı düşündüğünüz ve her olasılığı değerlendirme altına alarak hesapladığınız kredi ihtiyaçlarınız varsa bunları halletmek açısından da bir sorununuz yoktur

OĞLAK BURCU
Bu ay yapacağınız düzenlemeler, eksiklerinizin tamamlanması, Merkür geri hareket sonrasında size faydalar sağlar beraber çalıştığınız insanlar tarafından takdir edilebilir, patronunuz tarafından ödüllendirebilirsiniz, belki de bu süreçte birçok işle aynı anda uğraşıp, hızlılık içinde yetiştirmeniz gereken görevlerle karşılaşacaksınız. Sakın kaygı duymayın, çünkü bir oğlak her zaman sistemli, disiplinli ve sorumluluk içinde çalışmasını seven kişilerdir. Demek oluyor ki, bu süreç, yarım kalan tüm işlerin bitirilmesi, yeni planlamaların yapılması, organize işlerin yoluna koyulması, birlikte çalıştığınız insanlarla sorunların sona ermesi, yakın insan ilişkilerinde hizmet olgusu içinde hareket edilmesi adına sizi destekleyicidir, ay sonunda ilginç teklifler, yeni iş olanakları elde edebilir, yaşamınızı yeniden düzenleyebilirsiniz.

KOVA BURCU
Bu ay başta aşk hayatı olmak üzere, tiyatro, gösteri dünyası, eğlence hayatınız, kendinizi sosyal hayatın içinde güçlü bir şekilde ifade edebilmeniz adına gözden geçireceğiniz, yaratıcı gücünüzün ortaya çıkması adına düzenlemelerde bulunacağınız bir dönem. Bu süreçte aşk hayatınızla ilgili konularda etkili olacak Venüs gezegeninden yararlanırken, birlikte olduğunuz kişiyi Merkür geri hareketinin algılama gücü veren etkisi sayesinde çok daha iyi tanıyabilecek, kendinizce yapacağınız düzenlemeler sonucunda daha sağlıklı bir aşk yaşamak için yeni kararlar alacak ve bunları geri hareket sonrasında yürürlüğe koyabileceksiniz. İşlerde rutinden ay sonunda uzaklaşacak renkli hızlı döneme gireceksiniz. Çok dinlendiniz artık şahlanma zamanı geliyor Kovalar için ahenkli günler başlıyor.

BALIK BURCU
Bu ay yanılmanız, birileri tarafında duygusal yaralar almanız,kendinizi mutsuz hissetmeniz mümkün değildir. Duygularınızı bir oya gibi işleyeceğiniz bu dönemde, aşkın teninizdeki yansıması, size ayrı bir canlılık, yaşama sevinci ve fiziksel açıdan taze bir görünüm sunabilir. Duygularınızdan emin olmanız nedeniyle, artık hangi yolda yürümek istediğinizin bilinciyle ilerleyebilirsiniz. İşte Mars ileri hareketi size,eğer ilişkinizde sorunlar devam ediyorsa sağlamlık çerçevesi içinde gözden geçirilerek, karşılıklı güven duygusu öne alınarak çözümlenebilir. İlişkisi sağlam temelli olanlar bu dönemde, cinselliklerini doyasıya yaşayabileceklerini, arzularının karşılıklı olması nedeniyle, birbirlerine kenetleneceklerini gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Acele etmeden mantıkla yaklaş duygusallığı kenara bırakmalısın.

Haber Revizyon 2014 HAZİRAN egemen töreli 1 Haber Revizyon 2014 HAZİRAN egemen töreli 2

HABER REVİZYON DERGİSİ HAZİRAN 2014

 

 

Bir cevap yazın