Çelebi Çiçek – Aralık Ayı Burç Yorumları

KOÇ

Koç, diğer burçlar arasında gücü ile tanınır ve güçlü yapısı ile bilinir. Onlar için her zaman güç ön planda olacaktır. Verdikleri kararlar için desteğe ihtiyaç duymadan kendi fikirlerini ortaya koyalar. Aşk hayatı benzersiz ve çok sıra dışı, bazen de çok iyi giden ilişkileri bir anda tuhaflaşabilir. Kendisini olduğundan farklı görmek ile beraber değişime adapte olmaktadır. Özgün ve kendiliğinden bir görünüm sunmaya çalışır ve kendisini yeniden keşfetmeyi hedefler! Duygularından çok mantığıyla hareket eden Koç’tan romantik sevgi gösterileri beklememeli ve ona da böyle davranmamalısınız. Saldırgan karakterden hiç hoşlanmaz ama küçük başkaldırılardan ve nazdan hoşlanır.

AŞK EVLİLİK CİNSELLİK
Yay-Aslan Aslan-Yay İkizler-Terazi-Koç

 

BOĞA

Boğa’ların aileye olan bağlılıkları oldukça güçlüdür. Bu dönem, ilişkilerin gerçek kimliklerini istedikleri gibi sergileyebilecekler. Aşk evlilik ve cinsellik Boğa’dan yana olacak. Çevrelerinde birçok hayran kitlesi kazanırken, artık herkesi olduğu gibi kabul etmeyi öğrendiklerini fark edecekler. İş konusunda özgürlüğünü ortaya koyacak, başarı aşk ve sosyal ilişkilerini canlandırmanın yollarını bulacaklar. Bu dönem birçok konuda, önemli hatırlatmalarla karşılaşacak, toplumda önemli işlerin altına imzalar atacak, uzun zamandır özlediği başarının kapılarına geldiğini fark edecekler.

AŞK EVLİLİK CİNSELLİK
Yengeç- Başak- Oğlak Başak, Oğlak Balık-Akrep-Oğlak-Boğa
İKİZLER

İkizler, kendini geliştirmek açısından etkili olacak; hem kendisine olan inancını güçlü tutmaya hem de eksik noktalarının farkında olarak hareket etmeye hassasiyet gösterecek. Abartıya kesinlikle kaçmadan sorumlulukların bilincinde hareket etmeyi ilkeniz haline getirmelisiniz. Aksi halde bu dönem terslik sizi huzursuz edebilir. Çevreniz ile uyum içinde olduğunuzu onlara hissettirmelisiniz. Özellikle ikinci hafta oldukça ilginç bir dönem olacak. Aşk rüzgârları esmeye devam edecek. Kasırga misali aşklar sizi bekliyor. İlişkisi olanlar bu süreçte birlikte oldukları kişiye karşı daha fazla bağlılık gösterdikleri gibi beraber oldukları kişi de aynı şekilde davranmaya başlayacak. Siz, bu dönem belki de aşk konusunda tutkulara bağlamak isteyeceksiniz.

AŞK EVLİLİK CİNSELLİK
İkizler-Aslan-Terazi Terazi-Kova-İkizler Aslan-Yay-Terazi-İkizler
YENGEÇ

Mükemmellik anlayışınız bu yıl oldukça yüksek. Karşınızdaki insana eskisi gibi iyimser gözlerle bakmak yerine, daha seçici ve detaylarına kadar dikkat edecek şekilde bakabilirsiniz. Bugüne dek beraberliklerde yaşadığınız zorlu günlerin biraz da sebebi iyi niyetinizin haddinden fazla oluşu ve inceleme gereği bile duymadan sadece aşık olduğunuz bir kişiyi tercih etmenizdi. Oysa ki bu süreçte karşınıza çıkacak kişi sizi, siz de onu yakından tanımak için oldukça çaba sarf edecek, her şeyini öğrenmek isteyecek ve ilişkinin uzun ömürlü olması için temelinin sağlam olmasına çalışacaksınız. Bu süreçte öğreneceğiniz en büyük ders, yaşadığınız ilişkiyi her ne olursa olsun abartmamanız, karşınızdaki insanı kendiniz gibi görmek yerine, onu bir birey olarak görmeniz ve kimliğini net olarak saptamanızdır. Unutmamalısınız ki, onu ne kadar gerçekçi bir şekilde düşünürseniz yanılma payınız o denli düşük olacaktır.

AŞK EVLİLİK CİNSELLİK
Balık-Boğa-Kova Boğa-Akrep-Balık Terazi-Oğlak-Boğa-Başak

ASLAN

Kendiniz üstesinden gelmeye çalışıp, sorunları daha da büyük bir hale getirebilirsiniz. Azimli davranıyor olmanız güzel. Ancak, biraz da çevrenizdeki kişilerin ne istediğine adapte olmak gerekebilir. Onlar ile işbirliği içinde olmak size zarar vermeyecektir. Aksine önemli faydalar sağlayabilir. Evet, merkez siz olacaksınız fakat bilirkişilerden destek almaya çekinmemelisiniz. Alacağınız öneriler işinizi kolaylaştıracaktır. Üçüncü hafta önünüze bazı fırsatlar çıkabilir. Değerlendirme konusunda gözünüzü açık tutmalısınız. Aksi takdirde başkası sizden önce davranabilir. Aynı dönemde sevdiğiniz kişi ile aranızdaki iletişim oldukça güzel. Bu demektir ki; önceliğiniz iş olmak durumda… Bazı dönemler aynı hatayı sıklıkla yapıyorsunuz.

AŞK EVLİLİK CİNSELLİK
Koç-İkizler-Yay İkizler-Koç-Yay Aslan-İkizler-Koç
BAŞAK

Bu yıl en büyük şansınız artan iyimserliğiniz olacaktır. Başak’lar tek başına çalışma konusunda pek istekli değillerdir ancak bu yıl mutlaka başkalarına daha fazla danışmalı ve grupların onayını da almaya bakmalısınız. Başkalarından alacağınız öneriler, tavsiyeler çok daha farklı kapıların açılmasını sağlayabilir.
Son dönemde yaşanan terslikler sizi yeterince mutsuz etmiş durumda… Siz ektiniz ve toplamak için biraz daha bekleyeceksiniz. Popülerlik, güç ve değişim aynı anda sizi kanatları altına alacak. Çevrenizde size zarar verdiğini hissettiğiniz kişileri geride bırakarak değişime hazır olduğunuzu gösterdiniz. Şimdi sıra bunların hepsini bir kenara bırakıp güzel gelişmelere konsantre olmakta!

AŞK EVLİLİK CİNSELLİK
Boğa-Oğlak-Yengeç Yengeç-Boğa Boğa-Aslan-Başak-Yengeç
TERAZİ

Sabırlı davranmalı ve eleştirel bakış açınızı biraz daha düzene koymalısınız. Mükemmellik ölçünüzü belirli sınırlar içinde tutabileceğiniz bir zaman sizi bekliyor. Aşkta mutluluğu yakalamak için her şeyden önce yaşamınızın sorumluluklarına her zamanki gibi sahip çıkmayı başarmalısınız. Güvence dolu bir iş hayatı sayesinde maddi olanaklara kavuşmanın sizi karşı cins üzerinde etkili kılabileceğini bilmelisiniz. Siz ayaklarınızın üstünde durduğunuz müddetçe hem hayatın güzelliklerini yaşayabilir hem de düzgün, seviyeli ve aklı başında kişilerle oldukça mutlu ilişkiler yaşayabilirsiniz. Bu ay her zamankinden farklı olarak eğitici ve öğretici deneyimleriyle, kendinizi dış dünyada ifade edebilmenizi sağlayacak. Girişimlerinizde daha başarılı olabilmeniz ve yeni bir düzen kurabilmeniz adına önemli çalışmalara konsantre olacaksınız.
AŞK EVLİLİK CİNSELLİK
İkizler-Kova Kova-İkizler Yengeç-Kova-Terazi-İkizler
AKREP

Siz birçok zaman hataları görmezden geliyor olabilirsiniz! Neyse ki şanslısınız; size değer veren kişiler yardımlarını sizden esirgemiyorlar.
Bunun için de size sunulanı kabul etmeli ve bunun için de şükretmelisiniz. Yeni iş bağlantıları kurabilirsiniz, fakat bunun için biraz çaba gerekebilir. Mevcut iş dışında yeni gelişmeler, küçük çaplı para dengelerinin olumlu dönüşümü sizi iyi noktaya taşıyacak ve önemli güçlenmeler yaratacak.

AŞK EVLİLİK CİNSELLİK
Yengeç-Balık Balık-Yengeç-Yay Balık-Boğa-Oğlak-Yay-Kova
YAY

Duygusal hayatınızda bazı iniş çıkışlar yaşayabilirsiniz. Kendinizden emin olamadığınız konular varsa, acele karar vermeden sabırlı olmayı denemelisiniz.
Duygularınızdan emin olmak için zamana ihtiyacınız olabilir. Duygusal anlamda yakınlık duyduğunuz kişiye açılma konusunda ertelemeci olabilirsiniz.
Duygularınızla hareket etmeye eğilimli olabilirsiniz. Sevdiğinizle diyaloglarınızda ani tepkilerden kaçınmalısınız. Şaşırdığınız veya kızdığınız konular olabilir fakat hislerinizi daha sakin şekilde dile getirmeye çalışmalısınız. Sevdiğinizle bolca zaman geçireceğiniz bir dönemdesiniz. Küçük sürtüşmeler de olabilir fakat genelde oldukça mutlu bir hava içinde olabilirsiniz. Yanlış anlaşılmadan kendinizi net bir şekilde ifade etmenin önemini unutmamanızda fayda var. Fakat kendinizi aceleye getirmeye veya birine bağlanmaya niyetiniz olmayabilir.

AŞK EVLİLİK CİNSELLİK
Aslan-Koç-Akrep Koç-Aslan İkizler-Terazi-Yay-Balık

OĞLAK

Yüce Yaradan kavramını araştırmaya başlayacak, bütün din ve felsefeleri öğrenmeye çalışarak kendi içinizde bir yolculuk geçirebilirsiniz.
Yaşadığınız olaylar da bu duyguyu beslemeye başlayacaktır. Yeni olayları keşfetme arzusu ile yeni atılımlar yaratacak ve başarı elde edeceksiniz.
Çevrenizdeki kişilere gösterdiğiniz yakınlık derecesinde onların da sizin gücünüzden faydalanmasına etken olacaksınız. Duygusal olarak iyi niyetinizi suistimal edenlere karşı dikkatli olmalısınız. Siz duyguları çoğu zaman dışarıda yaşadığınız düşünülerek yargılanıyorsunuz. Hâlbuki sadece gösterebildiklerinizin yüzde on olduğunu fark edecek, çok özel bir ilişki ile mutlu olacaksınız.

AŞK EVLİLİK CİNSELLİK
Boğa-Başak-Terazi Başak-Boğa-Yengeç Yengeç-Başak-Oğlak
KOVA

Özgürleşmek adına içinizde en derin duyguları taşıyacağınız konuların başında da mesleğiniz ve kariyeriniz gelecektir. İşinizden memnunsunuz ve yükselmek istiyorsunuz. Ne istediğinizi biliyor ve bu konuda da son derece hırslısınız. Amacınıza ulaşmak için yoğun bir çalışma temposu içine gireceksiniz. Yorulsanız da, performansınız karşısında alacağınız övgüler sizi mutlu etmeye yetecek. İşinizle alakalı uzun yolculuklar yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bu dönem Kova burçları, yabancı uyruklu insanlarla iyi iş bağlantıları kuracaklar.
Teknoloji konusunda kendinizi biraz daha ilerletmeyi denemeli, belki de biraz olsun mekanik konularda kendi ölçülerinizi tayin etmeye çalışmalısınız.
Aceleci tavırlarınız iş hayatında bazı hata ve yanılgılara düşmenize neden olabilir. Tam olarak araştırıp bilgi sahibi olmadığınız konulara adım atmaya meyilli olabilirsiniz.

AŞK EVLİLİK CİNSELLİK
Yengeç-Terazi İkizler-Terazi-Yengeç Yengeç-Başak-Terazi
BALIK

Bu dönem iletişim konusunda bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Özellikle abartıdan uzak durmalısınız. İşinizle alakalı bazı projeleriniz olabilir. Fakat bunları ilgili kişilere aktarırken kullandığınız kelimeler veya tavrınız pek samimi bulunmayabilir. İnandırıcı olmaktan uzak tavrınız aslında oldukça başarılı olabilecek bir projenin geri dönmesine neden olabilir. Bu sebeple daha dikkatli davranmaya özen göstermelisiniz. Aynı zamanda size verilen tüm sorumlulukları yerine getirmek konusundaki hassasiyetinizi çevrenize hissettirmeye çalışın. Bazı zamanlar iş konusunda, çevrenizdeki kişiler sizi anlamakta zorlanıyor olabilirler! Sevdiğiniz kişinin ilgisiz tavırları canınızı sıkabilir. Onun ilgisini çekmek amacıyla bazı hatalar yapabilirsiniz.

AŞK EVLİLİK CİNSELLİK
Koç-Balık-Yengeç Yengeç-Akrep Balık-Yay-Aslan-Boğa

haberrevizyon aralık 2012 çelebi çiçek 1 haberrevizyon aralık 2012 çelebi çiçek 2

HABER REVİZYON DERGİSİ ARALIK 2012

 

Bir cevap yazın