Dr. Haydar Dümen – Çapkınlık Geni

Erkeklerde çapkınlık geni, 30 yıl önce keşfedildi. Eğer içinizde böyle bir gen varsa, o hayatın bir ekseni demektir. Bu cümlemin doğruluğunu, bir bilim kurgu yöntemiyle kanıtlayacağım. Bu genin bizi, karşı cinse aktif yapan yönlendirmesi de vardır. Eğer bir sabah uyandığımızda, örneğin uzaydan gelen bir teknikle, tüm erkeklerin çapkınlık genleri yok olsaydı, ne olurdu?

Sizce NE OLURDU? Önce 1-2 dakika düşünün sonra bu yazıyı okuyun.

BİR AY İÇİNDE, DÜNYADA 1 MİLYAR İNSAN ÖLÜRDÜ.

Çapkınlık geninin yok oluşunun ertesi gününden başlayarak, lokantalar, kuaförler, kozmetikçiler, kadınlara yönelik lüks malzeme satan mağazalar, dükkanlar, mücevheratçılar tehlike sinyallerini vermeye başlarlardı.

Erkeklerin tümü eşlerine yöneldiklerinde, hiçbir erkek dışarıda hiçbir kadının yüzüne bile bakmazdı. Bir süre sonra kadında, giyim kuşam ve süslenmeler biterdi. Ayakkabılar fark etmez, ruja, ojeye gerek kalmazdı. Örneğin: Kadın özenle dışarı çıkmış, kimse yüzüne bakmıyor çünkü erkeklerin evde karıları var. Günde en az on kez eşlerini telefonla ararlardı, ama tıraş bile olmazlardı.

Her neyse, bu uzun senaryoyu “OTUZ GÜNDE OLDU BİTTİ” adlı kitabımda yazdım. Bu kitabım satışta değildir. Roman kahramanlarım ise halen yaşayan ünlülerdir.

Bu kurgudan çıkan mesaj şu: Doğanın kurduğu düzende tek bir geni, tek bir atomu değiştirirseniz felaket kapıdadır. Bu gen ve atomlar, milyarlarca yıllık evrim kurallarının temel taşlarıdır. Onlarla oynamaya gelmez.

Akıllı ve doğal olana, doğaya saygılı olmak varken, bu çırpınışlar niye?

Sinemalar, tiyatrolar kapanır, magazin yayıncılığı biter, televizyonda gösterişli renkli programlar kaldırılırdı.

Bu durumda sanayi göbekten dinamitlenirdi.

Güney Afrika’daki elmas madencileri de kapılarına kilit vururdu.

İşsizlik, açlık, birden gelen sefalet, büyük boyutta yağmalar ve kargaşa günlük yaşamı alt üst ederdi.

Komik olaylar da olurdu… Kadınlar erkek kaçırmaya başlar, erkekler yalvar yakar “Yapmayın, etmeyin benim karım ve çocuklarım var!”diye ağlaşırlardı.

————————————————————————————————————————————————

THE GENE OF WOMANIZING

The womanizing gene in men was discovered 30 years ago. If we have such a gene inside, that means it the axis of life. I am going to confirm my expression with science-fiction method. This gene has a directing role that makes us active towards the other sex. What would happen if one morning, for example with a new technique coming from space, all the womanizing genes of men suddenly disappeared?

What do you think would happen? First think about it for 1 or two minutes then read this article.

1 BILLION PEOPLE WOULD DIE IN A MONTH’S TIME.

Right after the disappearance of the womanizing gene, restaurants, hair-dressers, cosmeticians, shops selling luxury items for women and jewelers would all be alarmed.

When all men focused their attention only to their own wives, no men in the street would glance at another woman’s face. After a while, women would not worry about any outfits and stop dressing up. Shoes would not matter and there would be no need for lipsticks or nail polish. For example; the woman goes out, having neatly dressed up but nobody looks at her because men have their own wives at home. They would call their wives ten times a day but would not even shave.

Cinema halls and theatres would shut down, magazine publishing would end and colorful and garish shows on television would be stop broadcasting.

Under these circumstances, industry would be dynamited right from the heart.

The diamond miners in South Africa would also shut down their business.

Unemployment, hunger, unexpected poverty, high rate of sacking and chaos would turn the daily life upside down.

Funny things would happen, too… Women would scare men and men would cry out and beg, saying “Please, don’t do this; I have my wife and kids!”

Whatever, I have written this scenario in my book named “IT ALL HAPPENED IN THIRTY DAYS”. This book of mine is not on the market. The characters in the novel are celebrities who are still alive.

Why do we struggle so much while we could respect the smart, the nature and the natural?

haberrevizyon mart 2013 haydar dümen 1 haberrevizyon mart 2013 haydar dümen 2

HABER REVİZYON DERGİSİ MART 2013

 

Bir cevap yazın