Egemen Töreli – Nisan Ayı Burç Yorumları

Her bahar aşk kokar umutlar yükselir kalbi boş olan burçlarda tesadüfler sosyal etkinliklerde tanışma ve etkilenme yüksek günler ; Haydi bakalım aşklara yelken açalım; aşklarımız papatyalara kalmasın…

 KOÇ BURCU

Fırsatlar ve bunları değerlendirmekle geçecek bir yıl yıllardır yapmak istedikleriniz çabalarınızın karşılığı hayaller hep bu aya toplanmış durumda şartlar zaman zaman sert olsa da siz keskin zekanızla çıkış yolu bulup her şeyi başaracaksınız. Parada güzel isler durumlar yakalayacak aceleci olacaksınız ama bu işe yarayacak bir adım önde kapatacaksınız sonuçları erken kalkan çok yol alır misali… Doğum günü olanlarla heyecan dorukta aslında yaşlandınız Koçlar ama bu sevinç niye? Koç burcunun kendini göstermek isteyeceği bir ay İlişkilerde güç mücadeleleri ortaya çıkabileceği gibi finans borsa ve şans oyunlarında hareketlenmelerin artması söz konusu. Kazançlar olabileceği gibi kayıplar da ortaya çıkabilir Koç burçları kariyerlerinde yaşanacak olan büyük dönüşüm için ilişkilerinde büyük bir sınavdan geçecekler.

BOĞA BURCU

Bu ay Boğa burcu gezegenlerin etkisiyle iletişim ve ilişkiler konusuna daha fazla önem vereceksiniz Kendinizi ilişkileriniz ve iletişim becerilerinizle ortaya koymak isteyeceksiniz, ilişkilerinizde hislerinizin yoğunluğu ve beklentilerinizin çok fazla olması nedeniyle zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Gereksiz harcamalarınızın yoğun olduğu bir ay olabilir. Gerek iş ortamında gerekse sosyal çevrenizde yaşadığınız gerginlikler, ilişkilerinizde verdiğiniz sınav, hayata bakış açınızda ciddi değişimlere sebep olacak. Ev ve aile konularında duygusal iniş çıkışlar yaşadığınız bir ay, gereksiz tartışmalardan uzak durmakta fayda var.15 Nisan tam ay tutulması değişimlere yol açıyor daha isyankar farklı arayışlarda olacağız.

İKİZLER BURCU

Bu ay kendinizi karamsar ve endişeli hissedebilirsiniz Dolunay ve Tam ay tutulması sebep olacak. Zaman zaman olayları kontrol edemediğiniz hissine kapılabilirsiniz. Aslında karamsarlık ve endişenizle baş edebilirseniz kendinizi ilişkilerinizde güç mücadelesi için daha cesur ve atılgan hissedeceksiniz. Aşk hayatınız, yaratıcılığınız ve çocuklarınızla ilgili konularla kariyeriniz arasındaki dengeyi kurmakta zorlanmaya devam edeceksiniz. Bu sayede belki de ortak olarak paylaşımda olduğunuz maddi manevi değerlerinizin gelişmesine de imkan vermiş olacaksınız. Kendi görüş ve düşüncelerinizi empoze etmeye ve kendiniz tatmin etmeye çalışarak farklı bir deneyim kazanmış olabilirsiniz. Kontrol edemediğiniz alanda sizden habersiz bir takım anlaşmalar yapılabilir. Sık sık kısa iş seyahatleri yapmak durumunda kalabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU

Nisan ayı ev ve aile konularında aldığınız sorumluluklar, kariyerinizdeki ani değişimler ve ilişkilerinizdeki köklü dönüşüm sizi zorlamaya devam edecek. Bu değişim rüzgarıyla boğuşurken sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınız ve ev için yaptığınız harcamalar maddi konularda sizi biraz zorlayabilir. Fakat ay boyunca Boğa burcunda hareket eden gezegenlerin yoğunluğu daha sosyal olmanıza fırsat verecek. Katılacağınız ortamlarda neşeli ve keyifli vakit geçirebilir, yeni ilişkiler içine girebilirsiniz. Bu ilişkiler sayesinde gelecek beklentileriniz için harekete geçebilirsiniz. 15 Nisan’daki Dolunay her zaman hayalini kurduğunuz, sizi ifade eden yeni bir kariyerin izlerini taşıyor. Planlarda hamleler farklı yerlerde işler haberler enerjik tetikleyici olacak.

ASLAN BURCU

Kendinizi son derece enerjik hissedecek ve liderlik için savaşacak gücü içinizde bulabileceksiniz. Ay boyunca Koç ve Boğa burcunda güneş etkisiyle kariyerinizde yapacağınız anlaşmalarda çeşitli zorlanmalarla karşılaşabilirsiniz.Yakın çevrenizle yaşadığınız olaylar, ortak kullanımda olduğunuz maddi manevi konularda yaşadığınız ani değişimler ve günlük yaşamınızın değişimi gibi konularda test edilmeye devam ediyorsunuz. Bu ay özellikle 15 Nisan tarihinde dolunay ve tam ay tutulması farklı pozisyonla bu gerginliği biraz daha fazla hissedebilirsiniz. Dolunay hayalini kurduğunuz ilişki ile hayatınızın anlamını sorgulayıp anlamlandırabileceğiniz ifadesini taşıyor Hatta belki de yeni bir kariyer müjdesi bile verebilir, belli olmaz.

 BASAK BURCU

Bu ay Boğa burcunda bulunan gezegenlerin yoğunluğu kendinizi daha iyi hissetmenize neden olacak. Ay boyunca yabancılar, yurtdışı bağlantılı işleriniz, eğitim, hukuk konularında daha yoğun olabilirsiniz. Hayat felsefenizi keşfetmenizi sağlayacak eğitimlere katılabilir veya seyahatler yapabilirsiniz. Bu arada yabancılarla yaptığınız anlaşmalarda veya yurtdışı bağlantılı işlerinizde bazı gerginlikler ortaya çıkabilir. Maddi kaynaklarınızdaki kısıtlanmalar, eşinizle veya ortaklaşa yaptığınız işlerdeki ani değişim, mutluluk anlayışınız veya çocuklarınızla yaşadığınız güç mücadeleleri sizi bu ay da test etmeye devam edecek. Hatta bu ay size gizli aşk yaşama potansiyeli olduğunu da söyleyebiliriz.15 Nisan’daki Dolunay ortaklaşa yaptığınız işlerden size yeni bir maddi kaynak gelebileceğini ifade ediyor.

TERAZİ BURCU

Nisan ayı özellikle ilişkiler açısından son derece önemli ve dikkat edilmesi gereken bir zaman. Her yıl Güneş Koç burcuna girdiği dönem sizler açısından bir hasat mevsimi anlamı taşır. İlişkinizi ve birlikte olduğunuz kişiyi en yalın ve en gerçek şekilde özümseyeceğiniz ve tanıyabileceğiniz zaman dilimidir. Gerek Güneşin burcunuzla yaptığı karşıtlık enerjisi gerekse ciddi ilişkinizle alakalı yaşam alanından geçiyor oluşu sebebiyle bugüne dek ilişkiniz adına yaptıklarınız takındığınız tavır aldığınız kararlar ve ilişkideki rolünüz partnerinizle aracılığıyla size geri yansıtılıyor gibidir. Bu dönemin etkisi altında çabucak öfkelenme içinizde birikenlerin birbirinize karşı kontrol sağlanması adına kullanılması mümkündür. Çünkü bu süreçte bencillik ön plandadır özellikle sizin son derece anlayışlı olmanız gerekmektedir.

AKREP BURCU

Nisan ayı içinde değişik duygular farklılaşma eskilerden kurtulma hakim olacaktır. Kısaca Uranüs gezegeni aşkta akıcı enerjileriyle size özgürce ilişkiler yaşamanız adına desteğini sunmaya devam ediyor. Fakat dikkatli olmanız gereken konu yaşadığınız aşkların bağlılık olgusundan oldukça uzak oluşu. Karşınıza çıkan insanlar veya siz kendi bağımsızlığınızı ve kimlik duygunuzu ön planda tutmaya devam etmektesiniz ve bu durumun herhangi bir sorun yaratmadan devam ediyor. Aşk hayatınızda sürekli yenilikler meydana gelmekte. Fakat bu yaşadığınız aşktaki sorunları düzeltmek bir yana başka bir ilişkiye kolayca girebilmeyi göstermekte. Yani sabit bir düşünce tarzı hakim. Kimse kimseyi değiştiremeyeceğinin bilincinde olmalı.Yollar yeni tanışmalar etkili olacak.

YAY BURCU

Sevgili Yaylar Nisan ayı boyunca, aşk hayatınız ve ilişkilerinizle ilgili konularda etkili olması muhtemel enerjilerinizi aşk ve flört evinizde seyrini sürdürecek. GÜNEŞ Koç burcu etkinliği, ve ciddi ilişkiler evinizin yöneticisi Merkür gezegeninin ileri hızlı seyridir. 15 Nisan Dolunay sizin gibi ateşli mizaca sahip Yaylar için gayet olumlu bir etkidir.Bilakis ilişkilerde bencil yanımızı ortaya çıkarır,iş bitimi sırtınızı dönen bir yapı var sizde maalesef bu etki isteklerimizi elde etmemiz için bizi ateşler, doyumsuzluk verir ve kalıcı bir bağ kurmak yerine gelir geçer tarzda aşk yaşamamıza neden olur. Bu durum ise Venüsün uzlaşmacı, zarif ve estetik doğasına gayet aykırıdır. Duyarlılık geri planda olduğu için bu tarihler arasında bir Yay, eğer temeli güçlü bir ilişkisi yoksa, deneyimsel davranmaktan hoşlanacak ve yeni aşklar yaşayarak kendini mutlu etmeye çalışacaktır.

OĞLAK BURCU

Ay ortası Dolunay çatışmalar ve gerginliklere sebep olabilir,birbirinizin farklılıklarına saygı göstermeli, sakin ve mantıklı bir şekilde iletiş kurmaya gönüllü olunmalıdır.13 Mart-6 Nisan yakın çevrenizle olan ilişkileriniz ve aşk konusunda gayet keyifli, şefkatli, oldukça etkileyici olumlu bir döneme gireceksiniz.  6 Nisan-30 Nisan eviniz, aileniz veya yuvanızla alakalı konularda gerginlik, ilişkiler nedeniyle yaşanan sıkıntılı bir dönem. Agresif tavırlarınız en fazla yuvanız sınırlarında görülebilir ciddi ilişkinizle alakalı konularda partnerinizle aranızda oluşabilecek duygusal sorunlar. İlişkinizle alakalı son bir karara varma. Partnerinizin değişkenlikleri nedeniyle kendinizi güvende hissetmemek…Aşk konusunda tek eşli olarak yaşamayı seven oğlaklar aşklarını karşısındaki insanı incelemek ve sınamak ile geçirmektedirler nisan ayında yeni aşklarına daha fazla zaman ayırıp onları hediye eve seyahatler ile ödüllendirip jestlere boğacaklardır.

KOVA BURCU

Ağır içine kapanık ama sehvetli kovalar  yakın çevrenizle olumlu ilişkiler içinde olacak, eğitim, kısa mesafeli yolculuklardan yana hem şanslı olacak hem de keyif alacaksınız. İkili ilişkileriniz oldukça hareketli.Yolculuklar sırasında yakınlarınızla birlikte olabilir veya birlikte gittiğiniz ortamlarda farklı kişilerle tanışabilirsiniz. Nisan ayı Dolunay günleri sonrası sosyal aktiviteler aşk, eğlence, çocuklar, hobiler gibi faaliyetlerle ilgilenecek ve kendinizi daha iyi hissedecek, hareketleneceksiniz. Bu hareketlilik hayattan keyif almanızı sağlayacak. Ayrıca bulundunuz ortamlarda tanışacağınız kişilerden de olumlu etkileneceksiniz. Kendinize özen gösterecek, sosyalleşeceksiniz. Aşk, estetik ve sanat konuları önem kazanacak. Kişisel bakımınız ve giyiminize özen göstereceksiniz. Bu arada ileriye yönelik cesur kararlarınız, sayesinde takdir edilebilir.Güçlü yönlerinizi ortaya koyarak başkalarının dikkatini çekebilirsiniz.

BALIK BURCU

Bu ay hızlı düşünecek farklı şeylere onay vereceksiniz siz Balıklar için Dolunay moral duygunuzu yükseltici ve karşı cins üzerinde fiziksel anlamda etkileyici olmanızı sağlayıcıdır. İlişkisi olanlar için bu dönem partnerinize karşı daha fazla özveri göstermeniz anlamına geleceğinden, sorunlarında yanınızda olmak, ona destek vermek, şefkatle yaklaşmak sizin için oldukça kolaydır. Zaten Balıklar, değer verdikleri kişilerin saçının teline zarar gelse fazlasıyla müteessir olurlar. Çünkü onlar için sevdikleri her insan, onların, yavrusu, canı, gözbebeği bir tanesidir duygusal çıkışlar mantıkla beraber adım atarak ilerisi için yatırımlar yapacaklar. Doğum günlerini tamamlayıp yeni yaşlarından daha yeni yeni gün alıp ilerleyen balıklar birden fazla alternatif içindeyken doğum günü heyecan telaşı içinde ilgilenmedikleri kişileri kaçırdılar şimdi ondan bundan yardımlar ortamlar hazırlamalarını isteyen balıklar kankileri ile çok sıkı temastalar

Haber Revizyon Nisan 2014 egemen töreli 1

 

Haber Revizyon Nisan 2014 egemen töreli 2

 

HABER REVİZYON DERGİSİ NİSAN 2014

Bir cevap yazın