Egemen Töreli – Ocak Burç Yorumları

2013 Sağlık, bereket, mutluluk getirsin, şansınız bol olsun…

 

KOÇ BURCU
2012 yılı, yatırımları ile anlamadan geçti. İşlerde ağırlık, koşturma, yenilenmeler size şaka gibi geldi. Bir yerde tam aradığını bulamayan, zor beğenen Koçlar daha emin adımlarla başlıyor yeni yıla. Umutları yüksek olan ve işlerde genişlemeyi hedefleyen, ilk hafta doğumlu olanlar yükselişlerinde destekler alacaklar. 2013 özgürleşme yılı olarak kabul edileceği gibi özgürlük, yenilenmek, var olan koşullarını tamamen değiştirip dönüştürmek isteyeceğiniz bir dönem. Ocak ayına hızla giriş, Şubat’ta dinlenme plan proje üretme yerine yerinde sayma ile geçerken, Mart’ta seyahatlere hazırlık, yeni bağlantılar, aile ile yeni durumlara yelken açma, evden ayrılma, ev değiştirme vs. ile geçecek. Nisan’da kıpırdanma, içinizdeki aşkı ortaya çıkarma vakti. Bu, işle ilgili olabileceği gibi; sevgili, uzun süreli beraberlik anlamında da olabilir. Mayıs’ta tatillere ufak ufak başlıyorsunuz. Haziran’da işlere gömülüp para hırsına yenik düşeceksiniz. Temmuz’da sıcaklar size iyi gelmeyecek; sağlığınıza dikkat. Ağustos –Eylül’de belirgin konularda sivrilme, ticarette kazanç ayları. Ekim, yurt dışı için ideal. Kasım’da borç ve açılmalara dikkat! Aralık, yeni ve hoş sürprizler ayı.
BOĞA BURCU
Jüpiter size geçen yılda çok torpil geçti. Adım adım onardınız yaraları ve yeni güzelliklerle ilerlediniz. Yeni yıla hızlı gireceksiniz. Şaşıracak, güzelliklerden başınız dönecek. Ocak ayı itibarı ile bütün güzellikler devam edecek hem de katmerlenerek. Geçen yıl aşk yoktu ama aşk için yatırımlar yapıldı. Bu yıl hazır hissedeceksiniz kendinizi. Uzun soluklu beraberliklere hatta evliliklere bile yelken açabilirsiniz. Boğaların mesleklerinde, işlerinde çok güzel ve şahane, sıkıntısız bir dönem geçirecekleri görünüyor. Finans ve iş dünyasında sizi destekleyen insanlar bulacaksınız. Ocak ayında geçen yıldan yarım kalan işlere devam… Şubat sakin ama karlı geçecek. Gezmelerden geri kalmayacak, iş ve eğlenceyi bir arada götüreceksiniz. Mart, sizin için aşk mevsimi. Nisan, şanslı günler hareketli işler ve başarı. Mayıs’ta bolluk, şöhret ve ün sizinle olacak. Haziran’da relaks günler yaşayacaksınız. Tatil arayışları var ama çıkamayacaksınız. Temmuz’da yollarda kısmetler var. Ağustos – Eylül’de parça parça tatillerde, çeşitli yerlerde olacaksınız. Ekim’de eğitim, okul, seminer, tez ve yazı işleri görünüyor. Kasım uğurlu ay. Günler, kısmetler, kapılar var. Aralık’ta yeni yerler, ev, ofis, iş sizi bekliyor.
İKİZLER BURCU – Yılın En Şanslı Burcu
Sizin yılınız; Jüpiter 12 yılda bir burçları sıra ile dolaşmakta. Bu yıl Ocak ayından itibaren İkizler Burcuna şans, para ve mutluluk getirecek. İyi değerlendirmeniz dileğiyle. Artık karamsar, şüpheci davranış ve duygular rafa kaldırılırken daha pozitif, daha iyimser tablolar ortaya çıkacak. Yeni maceralar, hobiler, yıllardır yapmak istediğiniz ve ertelediğiniz faaliyetlerle uğraşacaksınız. Sıkıntılar artık geride kaldı. Şanslı ve bolluk içinde geçecek günlerin kıymetini biliniz ve paranızı olmadık yatırımlara ve gereksiz yerlere sürüklemeyiniz. ‘Bugünlerin yarınları var’, diyerek ileri adımlarda fikirler alın. Ocak’ta ani olaylar, şaşırtıcı güzellikler var. Şubat’ta şans yaver giderken, aşkta güzellikler yaşayacaksınız. Mart sizin için yatırım günleri. Nisan’da şehir dışı, yurt dışı yollar görünüyor. Mayıs, sizin için bahar yorgunluğu ve gevşeme dönemi. Haziran’da sefa… Ahenkli davetler, gezmeler, lüks düşkünlüğü. Temmuz’da tatili uzatıp çeşitli yollar ve değişik yerler göreceksiniz. Ağustos’ta içinizden gelen yorgunluk ve sakin günler var. Eylül’de işlerinize yönelecek ve verdiğiniz sözleri yerine getireceksiniz. Ekim’de para bolluğu yaşayacaksınız. Kasım’da aşk başkadır. Aralık’ta işlerde durma yaşayabilirsiniz ama bu günler kapılarda yenilenme ve devamı gelen işlere sahip çıkma günleri.

YENGEÇ BURCU
Eski güzel günler geri dönüyor. 2013’te hani debdebeli, bol paralı günler vardı ya, işte o günleri müjdeliyorum. Sonrasında iki yıl süren ayrılıklarla kayıpların olduğu yılların izleri gitmedi hala ama artık yaralar iyileşti. Paraların gelmesiyle, bu yıl güzelliklerle beraber akıcı şekilde önünüzde. Herhangi bir sıkıntınız veya sorununuz varsa Jüpiter’in size faydaları dokunacaktır ve bu sıkıntılarınızdan kısa bir sürede kurtulmanızı sağlayacaktır. Yeni işler, yeni aşklar eskileri unutturacak kadar kuvvetli. Zaten yenisi gelmeden eskisi ve eski günler asla unutulmaz. Heyecanlar, sürprizler Haziran ayından itibaren kendini farklı gösterecek. İşlerdeki azim ve çalışmada biraz gevşeme yaşayıp, keyiflere düşkünlük, yollar, tatiller, arayışlar önünde olacaktır. Ocak’ta sevileceksiniz ama siz sevebilecek misiniz acaba? Şubat keyifli günlerin başlangıcı olacak. Mart’ta hızlı, akıcı seri çalışmalar yapacaksınız. Nisan para ayı; her yerden getiri yüksek. Mayıs’ta duraklama ve planlama günleri yaşarken, Haziran, aşk, duygusallık, romantizm demek sizin için. Temmuz’da yollar sevdiğiniz ile tatile doğru. Ağustos’ta ev alma ve evlilik kapısı aralanıyor. Eylül- Ekim, “hayır” diyemeden sevdiğinizin istekleri ile geçecek. Kasım’da düşünceleriniz karışık. Güzelliklere şaşıracaksınız. Aralık’ta işlerinizde büyüme görünüyor.

ASLAN BURCU
Geçtiğimiz yıl sıkıntılarla uğraşmakla geçti. Aslına bakarsanız bir önceki yıldan arta kalan engeller, sıkıntılar devam etti ama ikinci altı ayda düzelmeler kendini gösterince mutlu atmosfer biraz ortaya çıktı fakat tatmin olma oranı o kadar yüksek ki güzellikler gözükmedi. Tam şimdi bu yıl ise eski, hatta çok eski güzel, debdebeli, lüks ve ihtişamlı günler geliyor geriye. Hele Mayıs ayında önünüzde kırmızı halılar seriliyor. Hem işte hem de aşkta ayrılıklar yaşandı, bitti. Unutun onları; hala gelecek diye beklemeyin çünkü hayatınıza öyle birileri girecek ki sizi bambaşka güzelliklere taşıyacak iş hayatınızda. Yeni aşklar resmiyetle noktalanacağı gibi hiç ummadığınız yerde karşılaşmalar eski dostlardan aşklara dönüş, film gibi günler yaşatacak size. Ocak sizin için toparlanma günleri. Şubat’ta yeni iş, yeni ev görünüyor. Mart’ta hızla yükseliş var. Nisan’da ise sağlık konusunun gündeme gelmesi söz konusu. Mayıs’ta sıkıntılar iyice uzaklaştı ve yüzler gülüyor. Haziran’da lüks ve ihtişam beraber geliyor. Temmuz’da tatilde değişik yerler göreceksiniz. Ağustos’ta mal mülk edinme, dekorasyon işleriniz var. Eylül –Ekim’de eğitim ile iç içesiniz. Kasım’da romantik günler, geceler sizi bekliyor. Sevgili edinmeniz mümkün. Aralık’ta köşenizde rahat, huzurlu bir iş ve aile yaşamınız olacak.

BAŞAK BURCU
2012’de yeniliklerden eskiye dönüş oldu aslında çünkü ortamlarda yerler edinmeye çalıştınız, baktınız ki eski hal ve durumlar daha güzel. Gene kabuğunuza, bildiğiniz güzelliklere dönüşler yaptınız ama bu sefer yeniliklerden yana tek başınıza mücadele verdiniz. Yanınızda olan hakiki dostlarınız var artık. Suni çıkarcılar ‘out’ olarak yok oldular. Sıkıntılı geçen günler feraha erdi artık. Üstelik büyük işlerde, yurt dışına bile açılmalara kadar güzel geçecek 2013 yılı. Bu arada sizlere para konusunda artık sıkıntı olamayacağını müjdeliyorum ve diyorum ki yatırım yılındasınız; eviniz olacak. İlk defa bir mülk sahibi olanlar fazla bu sene ve ilişki kuramayan ve ilişkisi olmayan Başak burçları, pek ruh ikizi olmasa da ilginç insanlarla tanışabilirler. Ocak gergin ama güzel geçecek. Şubat ayında gezmelerdesiniz. Mart’ta yeni işler var. Nisan’da aşk altında ezileceksiniz. Mayıs’ta bahar yorgunusunuz ve işler fazlalaşıyor. Haziran’da uzaklara doğru yollar var. Temmuz’da uzun tatil ve eğlence ile işi beraber yürüteceksiniz. Ağustos’ta düğün vakti. Aile ile birlikte geçirilecek günler görünüyor. Eylül’de sevdiğinizle gözlerden uzak olacaksınız. Ekim – Kasım’da kış bastırmadan önce işler bastırıyor. Aralık’ta mutlu ve huzurlu bir şekilde yeni yıla hazırlık yapacaksınız.

TERAZİ BURCU
Yeni yıla, Ocak ayına, duygusal günlere yelken açarak, keyifle ve huzurla ve gireceksiniz. Geçen yıldan yarım kalan işler, sonuçlanmayan konular ve resmi durumlar varsa ilk aydan itibaren onaylar, sonuçlar gelmeye başlayacak. Sevinçle hızlı koşturmalar birbirine karışacak. Aşk konusunda büyük beklentiler gerçek olacak 2013’te. Mart ayından itibaren kilolara dikkat edin. Hiç ummadığınız alışmadığınız konu ve ortamlar, sağlıkta pürüzler getirmekte. Aman dikkat, diyorum; sıkı tutun ipleri, sağlıkla uğraşmalı günler olmasın. Aile, çocuklar ayrı eşlerde ortak noktada buluşup çocukları hatırına birleşmeler ve yeniden başlangıçlar olabilir. Bu arada uzatmalı sevgililer de ani kararla evlilik, nişan ve aynı evde yaşamaya adım atmalar görülecektir. Ocak’ta huzurlusunuz. Şubat’ta aşk kıpırtıları, sürprizler, güzel adaylar var. Mart kilo alma günleri; yağlanmaya dikkat edin. Nisan’da eskilere geri dönüş görünüyor. Mayıs’ta takıntılı günler var. Haziran’da kıpırtılar yüksek. Kendinizi başka yerlere atma ve ortam değişikliği yapmak isteyeceksiniz. Temmuz’da yaz aşklarını dolu dolu yaşayacak, sevgiliniz ile tatil yapacaksınız. Ağustos’ta bunalma, dışa kendini kapatma, sıkıntılı zamanlar yaşama görülebilir. Eylül’de yeniden uyanış yaşayacaksınız. Ekim’de güçler sizde. Kasım’da çocuklar ve aile ön planda olacak. Aralık yeni ev, yeni bir yaşam görünüyor.

AKREP BURCU

Sakin geçen 2012 sizde çok enerji biriktirdi ve patlamaları yeni yılda yaşayacaksınız. Tarzınızın dışında işler ve aşklar, hareketli ve koşturmalı günler geliyor size doğru. Ocak ayından itibaren başlamakta; hem de pek evlere girmeden iş, eğlence ve güzelliklerle yeniliklere uyum sağlayacak şekilde gelmekte. Aşk hayatınızda ise yıllardır beklediğiniz aşka bu dönem içersinde yüksek bir ihtimalle kavuşacaksınız. “2013 yılı benim için tam bir aşk yılı” bile diyebilirsiniz. Bu ilişkiniz uzun ömürlü bir ilişki olacak. Evli olan Akrepler ise bebek sahibi olmak isteyecekler. Paraya önem vermeyen Akrepler bu yıl para için çalışacak, para konusunda tedarikte yoğun günler geçirecek. Ocak’ta yeni işler hayırlı gelecek. Şubat’ta sakin işlerle uğraşmalı günler var. Mart’ta kıpırtılar yüksek; aşk kapıdan baktırır. Nisan’da baskı gibi gelecek durumlar ama keyifle atlatacaksın. Mayıs’ta nerede aksam orda sabah… Haziran’da sıcaklarla uzaklara kaçacak, Temmuz’u sahilde geçireceksiniz. Ağustos’ta eğlence ve coşku olacak. Eylül’de yeni ev, yeni işler, ofisler gibi yenilikler var. Ekim’de karışıksınız. Kasım’da doğum günü sansı ile yükseliş yaşayacaksınız. Aralık’ta ise telaş, koşturma ve mutluluk sizinle olacak.

YAY BURCU
2012’de işlerinde de aşkta da berbat olanlar çoğunluktaydı. Yılın ikinci yarısı üzüntülü ve sıkıntılı geçti ama artık rahata çıkma ve ferahlama günleri Ocak ayından sonra adım adım geliyor. Yıllardır hasretini çektikleri bir şekilde aşık olarak başlayacakları ilişkiler, 2013 yılının gelmesiyle birlikte Yayların kapılarını çalabilir. Olgunlaşma ve düzene geçme ayları gelmekte. Artık çabuk geçen, biten konular, ilişkiler size göre değil. İçinize kapanacaksınız. Yeni yılda tek eşli aile ve muhafazakar günler ağırlıkta olacak. Yeni yerleşim yerleri ve yeni işler geldiği gibi tutunamayacak ve eskilerle bağlar, eski iş teknikleri, bulunduğunuz durumlar etkili olacak. Eski sistem işlere devam edeceksiniz. Aynı yerde çalışanlar işlerinden ayrılmayı unutsunlar. Daha iyisi şu an gelecek gibi değil. Ocak’ta kıpır kıpır gezmelerdesiniz. Şubat’ta dinlenme ve sessizlik, Mart’ta ortak işler, beraber adımlar atacaksınız. Nisan, her bahar aşık olmak demek sizin için. Mayıs’ta yoğun işlerinizin peşinde koşturmalar var. Haziran’da yaz ayı yatırımları yapacaksınız. Temmuz’da göç başlıyor ve birkaç ay evden uzaktasınız. Ağustos’ta sakin köşenizdesiniz. Eylül’de karamsar düşünürken aydınlığa çıkış yaşayacaksınız. Ekim’de heyecanlar, koşturmalar olası. Kasım’da eğlenceli zevkli günler sizi bekliyor. Aralık’ta mutluluk rüzgarı evinizde.

OĞLAK BURCU
Sıkıntılı günlerle uğraştınız. 2012’nin ikinci ayında değişimler, ayrılıklar ve para konuları vardı ama artık rahat nefes alma günleri 2012 Aralık ayında başladı. Yeni bir yıla düzelerek giriyorsunuz. İlk günler sıkıntılı olsa da yıl genel olarak aydınlık ve sizi önceki yıllardaki güzelliklere taşıyacak. Bunu da müjdelemek isterim. Konuşmayı çok seven Oğlaklar susturuldu; adeta işlerinde de ‘aman dokunmayan yılan bin yaşasın’ misali kimselere karışmadan, artıp eksilmeden devam etmeyi tercih ettiler. Oysa şimdi sesleri gür çıkmaya başlıyor. Sıkıntıların faizi de yıl içinde karşınıza çıkacak. Hemen bıçak gibi kesilmeyecek arkası ama üstesinden geleceksiniz. Ocak ayı rahatlama, nefes alma günleri. Şubat’ta kendinizi işlere fazla kaptıracaksınız. Mart’ta aşk ilişki yolunda gidiyor. Nisan’da umutlarınız yüksek ve aşk var. Mayıs’ta sizi birileri şaşırtabilir. İş ve aşk karışmasın. Haziran’da yollar kısmetli. Temmuz’da tatil özlemi var ama işlerde yükselme keyifli. Ağustos’ta paralı güzel günler, mal mülk alımı gibi güzellikler var. Eylül’de evde yenilikler yapabilirsiniz. Ekim’de ciddiye binen sözler ilişkiler görünüyor. Kasım, yurt dışı eğitim, seminer ve öğrenme günleri yoğunlukta. Aralık’ta planlarınızı uygulamada başarılı ve heyecanlısınız.

KOVA BURCU
Değişim, 2012’de sizi fark edilir şekilde yapılandırdı. Eski Kovalar yok artık. Sosyal oldunuz; sizi her yerde görmek mümkün. İşlere taktınız, geceniz gününüz yoğun geçti, yatırımlar yapıldı, temeller atıldı ama “çok da farklı değilim” deseniz de siz anlamıyorsunuz. Değişime devam. Biri ile hayatınızı birleştirmeniz çok yüksek olduğu gibi evlilerde çocuk olayı baskın çıkacak. Uzun yıllar sonra çocuk olayı gündeme gelecek. Tutucu yönünüz kalmayacağı gibi şaşırtıcı şekilde sosyal ortamlarda liderlik üstünüze kalacaktır. Çekemeyenlere sırtınızı dönerek en güzel cevabı vereceksiniz. Ocak’ta sakin giderken gaza basarak hızlanacaksınız. Şubat’ta kış ayında sıcaklığı yakalamak keyif verecek. Mart’ta işlerde tırmanış ve kazanç görünüyor. Nisan’da mal mülk alım ve satımı var. Mayıs’ta “nereye gitsem, nerede olsam” düşüncesi yüksek. Haziran’da tatilin ilk bölümünü geçireceksiniz. Temmuz’da aile günleri yaşayacak, Ağustos’ta gireceğiniz ortamlarda çekemeyenleri çatlatacaksınız. Eylül’de önce hareketli sonra sakin günler sizi bekliyor. Tenhalardasınız. Ekim’de bunalacaksınız ve kaçışlardasınız. Kasım’da yeni ev, yeni ofis gibi yenilikler görünüyor. Aralık’ta yurt dışı yollar, uzun vadeli işler sizi bekliyor.

BALIK BURCU
Balıklar çok mutlu olamadılar 2012’de ama önceki yıllara göre yaraların sarıldığı, iyileşme günleri oldu bir bakıma. Bu yıl, zevk ve konfor içinde yaşamak ihtiyacınızın diğer zamanlara göre çok daha ön plana çıktığı, karşınıza gelen engelleri kolayca aştığınız, barış, güzellik ve estetik duygunuzun yüksek olduğu bir yıl sizi bekliyor. İlk yarısında kendini gösterecek günler sürprizler ve gelişmeler var. Bu yıl hayatınızda güzel gelişmelerin, mutlulukların yaşandığı, çocuklarınızla ve ailenizle ilgili güzelliklerin yaşanacağı bir yıl olurken aile içinde değişimler, kopup gidenler ve yenileşme günleri var. Balık burçları; çeşme akarken küp doldurmalı, geleceğinizi düşünerek hareket etmelisiniz. Ocak’ta başarınıza sevineceksiniz. Şubat’ta liderlik ve idarecilik becerinizi göstereceğiniz günler var. Mart’ta araştırmacısınız. Bulgular sizi sevindirecek ve düşündürecek. Nisan’da sizi bahar çarpıyor ve bu dönemde size aşk var. Mayıs’ta aşkta çalkantılar, evlilerde ayrılık günleri yaşanabilir ama tartışmalar geçici. Haziran’da yollardasınız. Temmuz’da yaz sıcakları bunaltırken sizin için çözüm tatilde. Ağustos’ta tatile devam edecek, işleri rafta tutacaksınız. Eylül’de eğitim önem kazanacak. Ekim, marifet ve yaratıcılık günleri sizin için. Kasım’da acelecilik yüzünden başınıza işler gelebilir. Aralık ayında sakinsiniz. Bekleyişler ve umutların yüksek olduğu bir ay olacak.

Haber Revizyon 2013 ocak egemen töreli 1 Haber Revizyon 2013 ocak egemen töreli 2 Haber Revizyon 2013 ocak egemen töreli 3

HABER REVİZYON DERGİSİ OCAK 2013

 

 

Bir cevap yazın