Egemen Töreli – Temmuz Ayı Burç Yorumları

Tatil aşkları yaz aylarında başkadır.
Güneş, güç, güzellik ve cesaret verirken fırsatlarınızı değerlendirin; sonra “kısmetsizim” demeyin…

 

KOÇ BURCU
Bu ay işlere kendinizi teslim edemeden, aklınızdaki başka konulara endekslisiniz. İş dışında yapılması gereken şeyler önemli. Destek göreceksiniz. Hayaller, artık gerçekle kucaklaşmakta. Daha keyifli, canınızın istediği konu, objeler ve yerlerde yaşam bilinci yüksek olacak. Ayın ortasından itibaren aşk konusunda garip bir şekilde eskiyi hatırlatan anılar, gözlerinizin önünde şekillenmeye başlayabilir. Ailevi ilişkiler açısından bu dönem evinizle alakalı meselelere duygusal yaklaşımınız, yuvanızın dirlik ve düzeni adına kendinizi ayarlamaya çalışmanız açısından olumludur. Mükemmeliyetçi ruh tatilde bile yakanızda. NOVA GÜNLERİ: 1 Temmuz-12 Temmuz arası özgür olma hissi daha fazla. Para konusunda bazı dalgalanmalar olabilir. Bir düzensizlik, gelecek paranın belirli yerlerde kullanılması mecburiyetini doğurabilir. Aşkta kıpırtılar var. Tatil için uygun günler ve bu dönemde ahenklisiniz.

BOĞA BURCU
Farklı konuların ortaya çıktığı, hoş sürprizlerin olduğu ay size Oğlak burcu dolunay etkisi ile güzellikleri ruh halinize ve iç dünyanıza, uygun şekilde önünüze serecektir. Sizin için tam her şey yoluna giriyor gibi dururken ve siz sahiplenici, koruyucu tarzda hareket ederken başlayan Mars enerjisi, vermeye çalıştığınız kararlar üzerinde durup düşünmeye farklı yönden bakmaya yol açabilir. 26 Temmuz tarihine kadar devam edecek olan bu seyir, parasal kazanımlar açısından duyarlılığın yükselmesi, iletişimde bulunurken olayları kendi bakış açınıza göre değerlendirerek girişimlerde bulunacağınızın ve bolluk göstergesidir. NOVA GÜNLERİ: 3-17 Temmuz. Şanslısınız. Önünüze gelecek fırsatları iyi değerlendirmeli, “kalbim boş” dememelisiniz çünkü etrafınız dolu. Artık tercih yapıp yakından tanıma şansı vermelisiniz. Mutlu olmanın formülü budur.

İKİZLER BURCU
Bu ay Güneş etkisi Jüpiter’in burcunuzdan çıkışı hassasiyetin artmasına neden olduğu gibi, bir yandan eski ve aşina olan her şeye sarılmak isterken diğer yandan yarınlarınızın ne kadar güven içinde olduğunu düşünmeye başlayabilirsiniz. Bu durum doğal olarak yenileşmenin önünde bir duvar gibidir. Bu ise İkizlerin doğasına son derece aykırı çünkü o her zaman geçmişten ziyade gelecekle ilgilenmeyi tercih eden bir burç. Bu süreçte her şey maddi olarak değerlendirilmeye çalışılacağı için, doğal olarak “karşınızdaki kişi size ne sunabilir, böyle bir ilişkiye girilirse ne denli güvenli olunur?” gibi sorular nedeniyle aşkı aşk gibi yaşamak neredeyse zor görünüyor. Bu dönemde pozitif düşünerek şüpheleri tatile ve yaz sıcaklarına taşımayacaksınız. NOVA GÜNLERİ: 4-18 Temmuz. Ferah, yenilenme, karşılaşmalarda kısmetleri yakalama zamanı.

YENGEÇ BURCU
Jüpiter 12 yıl sonra burcunuzda. Ayrılıklar, para çöküşleri, kayıpları ile geçen yıllar bitti. Artık size yeni ufuklar, eskilerdeki ihtişamlı güzel günleri önünüze serecek ve adeta oturduğunuz yerde güzel konuları kendiliğinden yakalayacaksınız. Bunu iyi değerlendirmek elinizde. Aradığınız aşk, ömrünüzün büyük değişimleri bu sürede olacak. Evlilik, gelecek planları bu ay yüksek verimli. NOVA GÜNLERİ:10-17 Temmuz tarihleri. Şans, güç ve enerjiler oldukça etkilidir. Birlikte mücadele etmeli, iş ve aile yaşantınızda birlikte çalışarak geleceğinizi kurgulamalısınız. Burada güçlü olan taraf siz olduğunuza göre, anlayışlı olmak da size düşmektedir. Her şeyden önemlisi de, iletişiminizi güçlü tutmanız lazım. Fırsatlar size iletişim, karşılaşma ve sosyal etkinliklerle gelecek. Sıkıntılara sünger çekilmesi ile yepyeni bir kişi olacaksınız.

ASLAN BURCU
Sakin başlayan ay 22 Temmuz’da yönetici gezegeniniz Güneş’in burcunuza geçişi, devamındaki hareketlilik ve gezegenlerin olumlu açıları size güç ve değişim verecek. Aşk hayatınız açısından gayet keyifli bir dönem başlayacak diyebiliriz. Yani artık sizin için her konuda yeni bir adım atılması mümkün olacaktır. Böylece Haziran ortalarından bu yana neredeyse bir ay boyunca, geri plana çekilerek hassas ve oldukça içe dönük şekilde yaşanan bir dönemin ardından güçlü bir kendini ifade ediş, iletişimsel açıdan çevrenizle irtibat kurmaya yönelik zihinsel bir süreç ve ilişkinizle alakalı konularda egemenliği ele geçirme, verici ve cömert bir tarzda hareket, eğilimsel olarak gayet keyifli bir dönem başlamış olacaktır. NOVA GÜNLERİ: 20 -30 Temmuz. Finansal konularda direk etkili olacak, ferahlama katacak. İyi çıkışlar yaparak ihtişamlı günlere adım atacaksınız.

BAŞAK BURCU
Bu ay güçlü bir imaj sahibi olarak kendinizi gerçek hayatta göstermeniz ve düzgün bir ilişki yaşamanız için öncelikle mantıklı düşünmeniz ve gerçekçi davranmanız şarttır. Bunu başarmanın yolu ise, öncelikle kendinize ait sorumluluklarınıza sahip çıkmaktır. Siz kimlik duygunuzu tam olarak oturtmadığınız, varmayı düşündüğünüz hedefle alakalı kesin saptamayı yapmadığınız sürece yaşam bunu yapmanız için size daha fazla baskı ve daha fazla zorunluluk yükleyecektir. Doğal olarak en kolayı bile başarmakta zorluk çekerken birden ani çıkışlar ve azim ile büyümeye gideceksiniz. NOVA GÜNLERİ: 3-10-19 Temmuz tarihleri hem kendinizi hem de beraberliğinizi gözden geçirmeniz veya kimlik yapınıza göre uygun seçimlerde bulunmanız, ilişkinizi gözden geçirmeniz, kiminle beraber olduğunuzu net olarak saptamanız ve ilişkinizin kalitesi üzerine düşünmeniz açısından önemli günler.

TERAZİ BURCU
Sevdikleriniz için son derece özverili davranacağınız bu ay yardımseverliğiniz ve iyi niyetinizle herkesi kucaklayabilirsiniz. Bütün bu güzel adımlar size güçlü enerjiler ve fayda ile geri dönecektir. Sorumluluklarınızın her zaman olduğu gibi bu dönemde de farkında olacağınız muhakkaktır. Bu yüzden de başarılı olmak için geçmiş tecrübelerinizden yararlanmak gerektiğinin bilincinde olunuz. Kimileriniz için bu süre ailenizi yönlendirmek adına her türlü zorunluluğu gönüllü kabul etmenizdir. Kimilerinize göre yeni bir aile düzeni kurabilmek adına girişimci olmanızdır. Bu dönemi olumlu geçirebilmenin yolu, uzun yıllardır hedefiniz olan her şeyi gerçeğe dönüştürmek olmalıdır. Bu size hem maddi yönden hem de çevrenizi genişletmeniz açısından rehber olacaktır. NOVA GÜNLERİ: 8-21 Temmuz tatil, fırsatlar, karşılaşmalar ve aşk kıpırtıları dönemi; değerlendiriniz.

AKREP BURCU

Bu ay kariyeriniz çok önemli olmasa da, para daima önemli olacak. Önemli bir iş anlaşması yapmak istiyorsanız, işte size güzel bir fırsat doğuyor. Kendinizi denetleme gereği duyacak ve ciddi aşamalar içinde olacaksınız. Bulunduğunuz konumu farklı platformlara taşımayı amaçlarken, eski alışkanlıklarınızdan kurtulmak isteyeceksiniz. Yaşama yeni bir tablo ile çıkmak isteyecek ve deneyimlerinizi genişleteceksiniz. Bu dönemde toplumsal reformistlerin çıkması sizin de yaşam felsefenizi etkileyecektir. Başka kültürler ve alanlar merak sahanıza girerken, denemediğiniz işlere girişebilir, iyi konumlara gelebilirsiniz. Biraz daha cesur olmalı ve size verilen sunumları iyi değerlendirmelisiniz. Bu ay, öncelikle duygularınız bir hayli yoğun seyrediyor. Bu macera duygusunun istenemeyen sonuçlarına katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

YAY BURCU
Dostlarınızı, çevrenizi sınamak ve önemli fırsatları görmek için bu ay tam zamanı. Yıllardır sizi kendi amaçları için kullanan dostlarınızın gerçek yüzlerini görebileceksiniz. Hem iyi, güzel hem de farklı şekilde. Yine bu ay kişisel enerjinizi evinize ve sevdiğinize ayıracaksınız. Kariyer ve aile yaşamınızı bir arada yürütecek, aile desteği ile yükseleceksiniz. Ay boyunca; duygularınıza rağmen, mantığın gerektirdiği kurallar çerçevesinde davranacak ve ilişkilerinize saygın bir mesafe koyacaksınız. Gizemli düşünceleriniz önem kazanacaktır. Yine bu ay yanılgılar ve farklı anlaşılmalar söz konusu. Siz ne kadar iyi niyetli olursanız olun, ilişiklerinizde istemediğiniz durumlar ortaya çıkacaktır. NOVA GÜNLERİ: 5-15 Temmuz tutkularınızı ve yeni fikirlerinizi yaşama geçirmek için her türlü olanağa sahip olacaksınız. Bu ay aşka mantıklı, akılcı fakat coşkulu bakacaksınız. Bazılarınız aşk ve dostluk duygularını karmaşık bir şekilde sergilediği için karşısındakinin duygularında karışıklığa neden olacaktır.

OĞLAK BURCU
Bu ay dolunay etkisi sizi cesur ve atak yapacaktır. Çalıştığınız işyerinde, çalışanlar arasında bazı değişimler söz konusu. Çevrenizdeki kişilerin sorunları sizin de başınızı ağrıtabilir. Yine bu dönemde imzalamanız gereken işlemlere dikkat etmelisiniz. Her türlü riskten ve spekülasyondan uzak kalmalısınız. Yaratıcılığınızın kısıtlandığını hissedeceğiniz bir ay. Bu arada kendinizi daha çok geliştirmenin yollarını bulacaksınız. Uzak yollarla ilgili planlarınızı gözden geçirecek ve gerekli görüşmeleri gizlice sağlayacaksınız. Dış görünüşünüze yansıtmak istemediğiniz kendi doğrularınız var. Başkalarının fikrine saygılı gibi davransanız bile, en son final fikir size ait oluyor. Bazılarınız kazandığı paraları yeni projelerine ayıracaklar. NOVA GÜNLERİ: 9-23 Temmuz. Yenilenme, farklılaşma size aşkta durgun günleri unutturacak; gözbebeği ve aranan kişi olacaksınız.

KOVA BURCU
Paraya karşı ilginiz artacak. Para kazanma konusunda bu ay iddialı bir tutum izlemeniz sizi şanslı kılacaktır. Bir bakıma kendi şansınızı kendiniz yaratacaksınız. Cesur, aktif ve risk almaya hazırsınız. Maddi korkularınızı bir kenara atacaksınız. Akıllıca adımlar atmalı ve hata yapmamalısınız. Ay boyunca, gelirleriniz konusunda tutumlu bir tavır sergilemelisiniz. Üretim yapan bir firmada çalışıyorsanız; piyasaya yeni mallar sürmek yerine eski ürünlerinizi iyileştirme ve daha iyi sunma projeleri geliştirmelisiniz. İşyerinizdeki huzursuzluk sizi de rahatsız edecektir. Bazı arkadaşlarınızla aranızdaki sürtüşmeler yüzünden ruhsal dengeniz bozulabilir. Hedefleriniz konusunda isabetli tahminler yapacak ve pozisyona uygun tavırlar alacaksınız. NOVA GÜNLERİ: 6-22 Temmuz dönemi, yeni konularda sunumları, yaratıcılığı ve dahi fikirleri bir güzellik üçgeni şeklinde ortaya koyacak.

BALIK BURCU
Düşündüğünüz birçok şeyi bu ay içinde gerçekleştirme çabası içinde yoğunlaşırken, eski alışkanlıklarınızı gözden geçirerek gelişen şartlara göre rotanızı ayarlayacak, yeni bir şeyler yaratma konusunda gayretli olacaksınız. Bazen kibirli davranışlar sergileyebilir ve çevrenizin tepkilerini üzerinize çekebilirsiniz. Fakat konuşma kabiliyetinizi iş konularında başarılı bir şekilde kullanacaksınız. İşinizle ilgili konularda tatlı dilli ve politik davranmanın avantajlarını göreceksiniz. İletişim konusunda oldukça başarılısınız ve çevrenize olumlu bir görüntü veriyorsunuz. Başarılı çalışmalara imza atarak, işinizde manevi tatmin sağlayacaksınız. Entelektüel yönlerinizi ortaya çıkaracak aktivitelerde, aynı meslekten kişilerle aranızda duygusal bir çekim meydana gelebilir. NOVA GÜNLERİ: 4- 25 Temmuz günlerinde kariyerinizle ilgili duygu değişimleri yaşarken, yaşama daha keskin bakacaksınız. Bu ay aşktan çok ailevi ve evinizle ilgili konular ön plana çıkıyor.

haberrevizyon temmuz 2013 egemen töreli 1

haberrevizyon temmuz 2013 egemen töreli 2

HABER REVİZYON DERGİSİ TEMMUZ 2013

Bir cevap yazın