İ. Ahmet Orhun – Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

Bir ay önceki yazımda para kazanma yolları ile ilgili yapılan hataların çoğunda hırslarımızın esiri olduğumuz için yaptığımızı paylaşmıştım sizlerle, bu öyle Facebook’ ta sağdan soldan yazı alarak sayfana ilave etmeye benzemez. Aynı Adem ile Havva’nın kandırılıp elmayı yemeleri gibi önünüze çıkan fırsata ilave olarak size öyle teklifler yaparlar ki karşı duramazsınız, sonunu düşünemeden her şeyi kabul edersiniz.

Sonunu düşünmezsiniz çünkü fazla zamanınız yoktur ve rakamlar çok büyüktür, zengin olma ya da paranıza para katmak için tüm iyi ve ahlaki duygularınız yenilmiştir. Çevrenizde kimseye anlatamadığınız için ve herkesi kendiniz gibi sandığınızdan kimseye güveniniz de kalmamıştır artık, her şeye, herkese kuşku ile yaklaştığınız için gerçek dostlarınızda azalmıştır, size yakın olanlarda bu paradan faydalanacak ve sizin açıklarınızı bilen sahte dostlardır.

Değdi mi şimdi bu kadar eziyete? Ne iyi bir duygu kaldı ne güven kaldı, hayatınızda kocaman bir kuşku var sadece, bana ne zaman ne olacak? Parayı yemesini bilmedikten sonra neye yaradı?

Ne yaparsanız yapın, hangi deterjanı kullanırsanız kullanın elleriniz temizlenmeyecektir ve bu el kiri temizlenene kadar siz ve sizden sonra soyadınızı taşıyanlar hep bu faturayı ödeyecektir, çünkü sistem böyle kurulmuş, her şey öbür dünyaya kalmıyor , sen olmasan bile senin ailenden birileri ödüyor bunu. İlk duyduğumda ben de şaşırmış ve neden demiştim Yüce Allahımız o kişiye gereken cezayı vermiyor? Bir büyüğüm bana dedi ki ; Yüce Allahımız onu o kadar sevmez ki kendi adını ağzına gerçekten , içten almasın diye ona bu dünyada asla sıkıntı yaşatmaz.

Evet, 2014 Mart ayının en merak ettiğimiz bir yönü de bu yıl Yerel seçimlere ev sahipliği yapacak olması ,sanırım önümüzdeki günlerde yine tüm gün gürültülü saatler yaşayacağız ve seçimden dolayı birçok esnafımız çok ciddi paralar kazanacak ve sonuç olarak geçici olarak ekonomi canlanacak inşaat sektörünün yanında bir iki ay için basım yayın sektörü de para kazanacak ,sonuç çöp kutusu.

Mart ayının bir başka önemli özelliği kadınlar günü gibi önemli bir güne sahip olması, bakalım bu yıl Taksim anıtında kabartma resmi bulunan Sabiha Hanımı kimse anacak mı?

İlk sivil havacı kadın pilotumuz Bedriye Tahir Gökmen veya ilk kadın savaş pilotumuz Sabiha Gökçen hatırlanacak mı ?

Acaba TBMM’ de görev yapan milletvekili hanımlarımız 1935 yılında meclise giren ilk 17 bayan milletvekilleri için kısa bir konuşma yapacak mı?

Peki, ilk Türk güzellik kraliçesi Kerime Halis Hanımı Feriköy’deki mezarı başında kimler anacak?
Ya da dövülen, şiddet gören kadınlar için nasıl tedbirler alınmaya devam edecek?

Sayın yöneticilerimiz tarafından kadın örtülü – örtülü olmayan diye ayrılmaya devam edecek mi? Kabataş meydanında bir tek şahit olmadan darp edildiği, nerdeyse Hitler döneminden beter işkence gördüğü ilan edilen türbanlı kadınımız kadar yüzüne biber gazı sıkılan kırmızılı kadınımız da gündemde olacak mı?
Hepsi hikaye, hiç bir şey olmayacak.

Ben Sunay Akın’ı tanıyana kadar anlamını merak etmeden ‘’ Ana gibi yar olmaz Bağdat gibi diyar olmaz’’ sözünü öğretim sistemimiz sayesinde ezberlemiştim ama şimdi biliyorum ki bu cümlede Ana sözü Anne anlamında değil Bağdat şehrine giderken Ane adlı bir uçurumun yani bir yarın ismi. Bunu da Mart sayımızda Kadınlar günü dolayısı ile tekrar paylaşmak ve Sevgili Sunay Akın’ın kulaklarını çınlatmak istedim.
Ümit ederim Mart kapıdan baktırıp doğalgaz yaktırmasın, çünkü ülke ekonomisinde değil ama nedense ev ekonomilerinde sorun yaşıyoruz.

HABER REVİZYON 2014 MART İSMAİL AHMET ORHUN KADINLAR GÜNÜNZ KUTLU OLSUN 1

HABER REVİZYON DERGİSİ MART 2014

Bir cevap yazın