Kadının Düzensiz Yeri

Bir nesne düşünün… İçinde, kalem, ayakkabı, çorap, şarj aleti, kuru meyveler, ayna, gözlük, hesap makinesi, kağıt mendil, mouse, fotoğraf makinesi, dikiş seti, iç çamaşırı, su, saç düzleştirici, kaşe, tampon ve daha aklınıza gelmeyecek kadar birbiriyle alakalı veya alakasız nesnelerin bir araya geldiği bir nesne…

 

Ve bu kadınların olmazsa olmazları arasında bulunan, onsuz sokağa adım atmayacakları bir nesne!

Hem fonksiyonel bir zorunluluk hem de kadının şıklığını ve tarzını ortaya koyan bir çoklu ortam dosyası.

Erkekleri Şaşkınlığı, Kadınların Olmazsa Olmazı

Erkeklere sorsanız; “Ne taşıyorsun bunun içinde bu kadar?” diye şaşkınlıklarını ifade edecekleri ama kadınların da zorlansalar dahi yanlarından ayırmadıkları bir nesne.

Hatta markası ve tarzı için diğer ihtiyaçlardan zaman zaman daha öncelikli hale gelen, onun için para biriktirilen bir eşya.

Evet, sizin de tahmin edeceğiniz gibi kadınların çantalarından bahsediyoruz.

Yapılan bir ankette “bir kadının en düzensiz yeri neresidir?” sorusuna alınan cevapların % 78’i “çantası” olurken, cevaplarda verilen diğer düzensiz yerler %10 ile “gardrobu, % 7 “masası”, %5 ise saçı”.

Kadınların her gün giydikleri kıyafetlerle uyumlu çanta takmak istemeleri de bu zorunlu düzensizliğin içindeki düzen çabalarını zorlaştıran bir etken. İçindeki envayi çeşit nesneyi taşımaları ayrı, bir de ertesi gün kullanacakları çantaya bir önceki günden kalan nesnelerin aktarılması ve temizlenmesi ayrı işler.

Çantalarında neden bu kadar çok ve farklı nesneyi bir arada taşıdıkları göreceli cevaplar barındırsa da, kadınların içinden çıkardıkları karşısında görenlerin şaşkınlıktan ağzınızın açık kalabileceği kadar sürprizlerle dolu çantaları her daim olacak.

Haber Revizyon 2013 ocak kadının düzensiz yeri 1 Haber Revizyon 2013 ocak kadının düzensiz yeri 2

HABER REVİZYON DERGİSİ OCAK 2013

 

Bir cevap yazın