Murat Aktürk – Ordo AB Chao

Tanrısal ifadenin Latincesidir: “Ordo Ab Chao”, KAOSTAN DÜZENE yani.

Bir Big Bang olur, Kara Delik oluşur. Milyarlarca yıl geçer, evrendeki toz zerreciklerinden toz bulutu görülmeye başlar önce, sonra da yıldızlar. Zaman ilerliyordur, yıldızlar gezegenlerini doğurur, sistemler meydana getirirler. Gezegenlerin evrimi de sürekli bir kaostur. Bir bakarsınız, o kaosta şartlar oluşur ve gezegenin birinde yaşam başlar. Kaos daha bitmemiştir, yaşamlar türlü felaketlere uğrayarak evrimleşirler. Aslında her şey bir düzen dahilindedir ama görünen de kaosun devamlılığıdır.

Depremlerle, kıta hareketleri, yanardağlar ve meteorolojik olaylarla şekillenir dünyamız. Herbiri birer kaos olarak görünür gözümüze ama yaşanacak yer yaparlar gezegenimizi. Düzeni sağlarlar, muhteşem güzellikler oluştururlar, canlıların evrimleşmesini sağlarlar.

Nasıl oluştuğumuzu bir düşünün; binlerce sperm tam bir kaos içinde yol alır kanalda, pek çoğu telef olur yolda. Gene de yüzlercesi hedefe, yani yumurtaya ulaşır. Kaos bitmemiştir, çabalarlar içeri girmeye. Ve biri başarır, düzen sağlanmıştır o an için. Artık sıra yumurtanın içindeki kaostadır.

İnsanlık tarihine bakalım, hep kaos vardır insanlar arasında, kabileler, boylar ve devletler arasında. Amaç hep aynıdır; düzene varmak.

Son iki aydır yaşamakta olduğumuz seçim dönemi de aynı kaos içinde geçmedi mi? Tapeler, görüntüler, istifalar, soruşturma önergeleri, önergelerin engellenmesi, inkar edememeler, Twitter yasakları, projeler, karalamalar, beddualar, nutuklar, mitingler, photoshoplar, seçim hile söylentileri ve hatta ne yazık ki ölümler…

Kaos 30 Mart akşamı bitti, artık düzene geçme zamanı.

Ve ilerleyebilmemiz için, varlıklarımızı sürdürebilmemiz için, farklı düzenlenlere ulaşabilmemiz için yeni kaoslara yelken açma zamanı.

Herşey, ama herşey aydınlık ve ışık için…

“Herşeye karşın muhakkak bir nur’a doğru yürümekteyiz. Bende bu imanı yaşatan güç, yalnız aziz memleket ve milletimin hakkındaki sonsuz sevgim değil, bu günün karanlıkları, şarlatanlıkları içinde, sırf gerçek vatan aşkıyla ışık serpmeye ve aramaya çalışan bir gençlik gördüğümdendir”

Mustafa Kemal ATATÜRK

Haber Revizyon Nisan 2014 murat aktürk

HRA-Haber Revizyon Ajans

Bir cevap yazın