Nikola Tesla’nın Deprem Makinası Kullanılıyor Mu?

Deprem doğadaki en kuvvetli doğal güçlerden birinci sıradadır.

Bu doğal gücün bir silah olarak kullanıldığını düşünün.

Bu güç silahının Nikola Tesla tarafından yıllar önce keşfedilmiş olabileceğine inanılıyor.

Tesla’nın deprem makinası titreşim üreten bir osilatördü. Osilatör titreşimler üreterek makina değişik yapılarda rezonansa girebilirdi. Bu osilatör makinasının dayandığı prensip şudur; Uyarıldığında her maddenin bir rezonans frekansı olduğu, eğer frekans tutturulup osilatör makinası gibi bir dış güç tarafından arttırılırsa her malzeme paramparça olabilir.

Bir cam bardağın belirli bir titreşimde kırılması gibi. Osilaskop tarafından frekans bir hoparlör aracılığıyla dışarı verilirse bardak kırılacaktır. Bu basit bir deprem deneyidir.

Tesla’nın deprem makinasının en önemli özelliği küçük enerji girişiyle birlikte yapı içerisinde büyük kütleli bobinlerin de kolayca hareket ettirebilmesidir. Osilatörde bulunan pistonların kapalı bir şey içerisinde bir yay etkisiyle çarpıştırılmasıdır. Sıkışan havanın bir yay gibi davranması sonucunda çarpışan pistonlar büyük etkiyle birlikte ters yönde hareket ederler.

Tesla 1898′de büyüklüğü alarmlı saatten büyük olmayan ayarlanabilir frekanslı bir osilatör yaptığını iddaa etti. Ayrıca bu osilatörünü de inşaat halindeki bir binada denediğini iletti. Daha sonraki günlerde tesla yine makinayı çalıştırdığı söylenir. Deprem hissedilir. Çevredekiler bunu polise haber verir.

Tesla’nın ofisine polis zorla girer ve çekiçle makinayı kırmakta olduğunu görürler. Ancak düğme sıkışmış kapatamamıştır.

Tüm bunlar günümüzde halen üzerinde HAARP’ı desteklemektedir. Türkçesi Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı olan HAARP, ABD ordusu ve Alaska Üniversitesi ortak çalışmasıyla ortaya çıkmıştır. HAARP atmosfere sayısız radyo sinyalleri göndermektedir. Gönderilen bu sinyallerin sonucunda insanların ruhsal durumlarının dahi kontrol altına alınabileceğinden bahsedilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri soğuk savaş sırasında Rusya’ya aşırı miktarda sinyal göndermiştir. Geçtiğimiz senelerde bile Ruslar, Avrupa’da sıcaklıklar 15-20 derece hissediliyorken, Rusya’da 40 dereceye varan sıcaklıkların sorumlusunu HAARP projesi olarak göstermişlerdir.

HAARP NEDİR?

Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı (İngilizce: High Frequency Active Auroral Research Program) veya kısaca HAARP; Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülen iyonosferin özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska’da sürdürülen çalışmadır.

Bu fikir, ilk kez Sırp asıllı ABD’li bilim adamı Nikola Tesla tarafından ortaya atılmıştır.

Bu projenin hayata geçirilmemesi için birçok ülkede kampanyalar olmuştur.

Çünkü HAARP projesi iklim kontrol ve yapay deprem silahı olarak kullanılabilme iddialarından dolayı çok tartışmalı bir konu halini almıştır.
HAARP, Pentagon’un kontrolünde ve ABD ordusunun hizmetinde olan önemli bir projedir.

Alaska’daki merkezde şu anda, yüksek frekansta radyo sinyali yayınlayabilen toplam 180 adet anten bulunmaktadır.

Bunların yanı sıra, çok yüksek frekanstaki sinyallerle ilgili çalışmalarda kullanılacak olan bir radarın yapılması da planlanmaktadır.

HAARP projesi kapsamında, iyonosferin ısıtılması yoluyla VLF (çok düşük frekans) dalgaları da üretilmektedir.Elektromanyetik dalgalar üzerine birçok deneyin yapıldığı bu alan uçaklar için çok tehlikelidir.

Bu yüzden HAARP tesislerinde, uçak kontrol sistemi kurulmuştur.

Herhangi bir uçağın yaklaşması durumunda antenlerin faaliyetleri otomatik olarak durdurulmaktadır.

Haber Revizyon 2014 HAZİRAN tesla 1 Haber Revizyon 2014 HAZİRAN tesla 2

HABER REVİZYON DERGİSİ HAZİRAN 2014

Bir cevap yazın