R. Aytekin Türker – Bir de Onun Gözünden Bak!…

Merhaba,

Bilim ve bilinç yavaş yavaş oluşan bir birikimdir.

Hepimiz aynı dönemlerde yaşamış olduğumuz bir hayatın içindeyiz. İlk başta ne için yaratıldığımızı dahi bilmezken, bu birliğin içine girdiğimize farkında olmasak ta birlikte oluruz. Bununla birlikte birçok canlı ve cansız yaratılmışlıklarla düzen içinde barınırız önce evrende sonrada evimiz yani dünyada.

Doğduğumuz andan itibaren farklı farklı kapılar açılır önümüze ve seçimlerimizi elimizden geldiğince özgür irademizle kendimiz belirleriz. Tabi ki seçmediğimiz, geçmediğimiz kapı ve yolları da inceler onlar hakkında bilgi sahibi oluruz. Karakterimize, yaşam, aile ve dünyada bize seçemeden verilen konuma göre de meraklarımız, mesleklerimiz ve yaşam biçimimiz gelişir birazda zorunlu öğretim gibi öğreneceğimiz şeyler, biz doğunca belirleniyor yani, fakat yaşanan olaylara gördüklerimiz ve yaşadıklarımızı katarak çok farklı ilginç ulaşabiliyoruz. Bu bazen kötü sonuçlar doğursa da kendimize “kılıf hazır” deneyim kazandım.

İnsan göremediği, zor bilmediği, gizemli olanı seçmeye çalışır. Aslında gerçekler de zor ve gizemli olanların içinde saklıdır. Evren, yaradılışı kendi başına dahi düşünmesi zor ve gereğinden çok çok fazla gizemlidir. Ama hepsi bir arada olunca hayat ve yaşamın kaynağı ortaya çıkar.

Yaşanan bilinçaltımıza işleyen tüm konuları algılama yeteneği her insanda hatta her canlıda farklıdır. Her canlı yaşadığı ve bulunduğu konuma göre değerlendirir ve bakışlarını ona göre odaklar gördüklerini yorumlarken arkasındakileri çok fazla düşünmeden hareket eder.

Ama unutmamalıyız ki yaşanan her olay her insan üzerinde farklı etkiler bırakır. Bu etkileri algılama şekilleri bazen aynı olsa da, bu sefer olaylara tepkileri farklılık gösterir.

İnsanlar aleminin en büyük sırrı olan bakış açısı sadece kendine özeldir.

Bazen yaşamakta olduğumuz hayatın zaman kontrolünü kaybeder acı ve keder ile savaşmaya başlarız. Bundan uzak durmalı insan, kainatta bir bütün içinde olduğumuzu hatırlamak dahi bizi huzura kavuşturabilir. Bazen inancın ve eğitim sisteminin doğru olduğu bir evrende huzursuzluk, mutsuzluk, söz konusu dahi değildir.

İnancını, sevginle besle.

Bilincini, yaşadıklarınla geliştir.

Yaşamını, evrenin bütünlüğüyle güzelleştir.

ve Daima Bir de Onun Gözünden Bak!..

013

HABER REVİZYON DERGİSİ EYLÜL 2013

Bir cevap yazın