R. Aytekin Türker – Bize Ne Kalacak?

Merhaba,

Hiçbir beklentiyi bilmeden arınmış temiz ve saf geldik hepimiz dünyaya içimizdeki kötülükler sonradan aşılandı. Saf ve temiz olan her nokta siyahla sonradan boyandı. Ama beyazı hatırlatan lekeler vardı üzerinde.

İşte bu düşünceler aslında kötülüğün tam da kendisidir. Oldu mu? Olmuş, olacak… gibi bir çok kelimeleri hayatımızın içine zorla sokuyoruz. Dünya düzeninin hızla ilerleyişinin hızına yetişemediğimiz veya kendimizi eğitim ve inançtan yoksun kıldığımız anlarda saldırmaya, oldu bittilere yönelip sadece bencil düşüncelerle yaralamaya, sorunlar çıkarmaya başlıyoruz.

Neden her sıkıştığımızda ve çaresiz kaldığımız anlarda ileride var olamayacağımızı bilerek yaşamıyoruz. Her bir varlığın katkısını, geleceği oluşturacak bireylerin bizden sonra var olacağını kabul etmiyoruz.

Sadece kendim varım! Düşüncesinden ne zaman arınılacak? Ne zaman temizlenecek insanlık? Herkes var, her şey var ve geleceği biz düzenliyoruz, yönlendiriyoruz, sorumluyuz.

Oysa ki gücümüz o kadar büyük ki var olmak üzere olan her varlığın yaşam biçimi bizim elimizde.

Bu düzeni sadece eğitim ve doğru bir inanç sağlar. Önce kendimize inanmalıyız. İnançsız bir eğitim yolunu bulamaz. Eğitilmiş, inançsızın ise verebileceği zararları düşünebilmemiz bile imkansız.

O yüzden,

Bize ne kalacak demeyelim.

Ne bırakabiliriz diye düşünelim…

haberrevizyon5

 

HABER REVİZYON DERGİSİ EKİM 2013

Bir cevap yazın