R. Aytekin Türker – Elinde Tek Bu Var

Merhaba,

Bazı değerleri kaybetmeden anlamamızın imkanı yok. Yaşanan anların kaybolması çok doğal. İnsanlığın doğasında savaşmak, karşı çıkmak var. Düşüncelere, fikirlere hatta kişilerin düşeceği veya düştüğü konumları hep fırsat sayan varlıklar olunmaya çalışıldı, olmamalı. Sarılmalı, yanında olmalı. Herkes için tek olanı paylaşmaya çalışırken parçalamamalıyız.

Çok severek, isteyerek sahip olduklarımızı, sevdiklerimiz ve değer verdiklerimiz yüzünden kaybettiğimizde yıkılırız gerçekten. Bunun tedavisi de tamiri de yoktur. Ölümden öte acı veren bir yara olur insanın içinde.

Değerbilir nedir? veya değer bilen kimdir? veya değer düşüren kimdir? kim belirler bunları? Değer analizimizi nasıl yaparız? Değer arttırmayı nasıl sağlayabiliriz?

Bu soruların tek cevabı var! O da “KALBİMİZ!..”

Duygusuzca yürüyen, anlamsızca konuşan herkesten uzak durun! Başarılının yanında olmalı, başarısının sevincini paylaşmalı, başarısız gördüklerimize de başarının yolunu kendi deneyimlerimizle yön vermeliyiz.

Konuşan, anlatamayan, konuşan fakat gerçeklikten uzak yaşayan kişilerden uzak durun! Yaklaşmayın, kötülüklerle yaşayanlar yok olmayı bilin. Kalbimiz, sevgimiz, ailemiz ve en önemlisi dünyadaki en değerli toprakları olan ülkemiz var bizim. Biz bu varlıklarımız için en değerli varlığımız kalbimiz ile hep birlikte olmalıyız.

Sebepsiz ve amaçsız konuşanlar, artık susmayı bilin!

Türkiye’nin Elinde Tek Bu Var…
Haber Revizyon NİSAN 20145

HRA-Haber Revizyon Ajans

Bir cevap yazın