R. Aytekin Türker- Özgürlüğü Yok Sayan da, Yoktur…

Merhaba,

Dramatik eylemler ile ülkemizin gündemi sürekli iniş çıkışlarla savrulup duruyor. Günleri, saatleri ilerleyen günler takip ederken tekrar başka bir eylem şekliyle savruluyoruz. Acıyı çeken işçiler, esnaflar, memurlar, öğrenci hatta bebek denilebilecek çocuklar var hepside sebepsiz ve sonuç ilişkisi olmayan bir düşüncenin içerisindeler.

Er meydanlarını tutup her konudaki haklarımızı burada aramaya başladık. NEDEN?

Benliğimiz neden zarar gördü?

Halkımız kardeşlerimiz ne için acı çekiyordu?

Birilerinin düşüncelerinin içinde mi kayboluyorlar yoksa düşünce mi yaratmaya çalışıyorlardı?

Bir Saniye!

Araya karışan o farklı grup kim? Ne yapıyorlar? Ne yapmaya çalışıyorlar?

Heey

Orada sopanın, bıçağın işi ne?

Bölücü, marjinal, huzur bozucu gruplar karşılaştığı zaman meydanlarda değil,aynı yerde yemek dahi yemeyecek insanlar sebepsiz farklı çıkar amaçları için birleştiklerini düşündüler. Oysa ki yaşananların bir çoğu yalandı!

Dünya ülkeleri ve ülkemiz içinde en değerli şey, uğruna her şeyini feda edebilecekleri nokta ÖZGÜRLÜK…

Peki, nerede, kimin için, ne ifade ediyordu?

Bu ülkede doğabilmem ilk özgürlüğüm, nefes alabilmem ise en mutlu edendi. İstediğim gibi okumak, şartların iyi ise başkalarına el uzatmak, istediğim ve sevdiğim kadınla evlenebilmek, istediğim işi yapıp kazancımı da rahatça harcamak bunlarda özgürlük hemde herkesin hakkı olan özgürlük.

Dünya ülkelerinin bir çoğunda bunların ve düşündüklerimizi yapma imkanı bulmak için sağlıklı doğabilmekte gerekir. Demek ki önce, Türkiye Cumhuriyeti’nde doğduğum için şanslıyım diyebilirim.

Tavırlar, düşünceler, davranışlar her ne olursa olsun Özgürlük işgal edilmemiş, suyunu içebildiğin, toprağında yetişen çiçeğini koklayabildiğin için evlatların için bir gelecek düşünebildiğin tek yerdir.

Özgürlük içindedir!

Türkiye Cumhuriyet’inde

ÖZGÜRLÜĞÜ YOK SAYAN DA, YOKTUR…
03

HABER REVİZYON DERGİSİ AĞUSTOS 2013

Bir cevap yazın