R. Aytekin Türker – Siz Kararınızı Verdiniz Mi?

Değerli okuyucularım,

Siz Kararınızı Verdiniz Mi?

Hepimizin takibinde olduğu, bugüne kadar olmadığı şekilde ülkemize yakışmayan farklı bir dönem içerisindeyiz. Sosyal medya, partiler, yani siyasi hayat derken yaşamın içindeki gerçekliklerden uzaklaşır olduk kendimizi biraz toparlamalı devletimiz, milletimiz için yıkıcı değil, yapıcı ne yapabiliriz diyerek hareket etmeliyiz.

Zarar verilmeye çalışılan bizim devletimiz ve bizim üzerinde yaşadığımız topraklardır. Suyundan kana kana içtiğimiz toprağından mucizeler yaratırcasına çıkan mahsuller aldığımız bu vatan hepimiz için elimizde olanların farkına varmak zorunda olduğumuzu gösteriyor. El birliği içinde sevgi, saygı ve en değerli olan sükunet içinde hareket etmeliyiz.

Sokakta, soğukta, çöplerden ekmek toplamak zorunda kalmış insanları, yetim, sevgiye, ilgiye aç evlatlarımızı, şiddet içinde yok olan kadınlarımızı ve bu sebepten dağılan yuvaları, ölümleri, var etmeye çalıştığımız hayatımızı düşünmez olduk. Ülkemiz hiçbir şart altında kaosa gidemez.

Biz Türkiye Cumhuriyeti evlatları olarak ahlaki değerlerimizi kaybetmeden korumakla yükümlüyüz.

Bu ay yani 30 Mart 2014 günü elimizde seçme hakkımız var, bu hakkın ne olduğunu kaç kişi tam olarak biliyor? Kim öğretiyor seçme hakkının kendisine sağlayacaklarını? Sokaklarda bangır bangır bağıran seçim propagandaları mı? Trafiği kilitleyip vatandaşların on dakikalık yolunu üç saate çıkaran propagandalar mı? Yoksa partiler arası birbirlerini çirkin bir şekilde kötülemeleri mi? Hayır! Bence, bize kötülüğü tanımamış birisi gerekli önce halkı bilgilendirmeli, kamu spotları yayımlanmalı.

Yapılan iyi ve kötü hizmetleri herkes bireysel değerlendirebiliyor. Bu değerlendirmeler ışığında seçme haklarını kullanıyorlar ama her konuda eğitim grafiğimizi yükseltmeli ve global dünyada bulunan önemli yerimizi değerli bir yer haline getirmeliyiz.

Unutmayalım karar mercii biziz! Ne ekersek onu biçeriz!

Atalarımızın bizi hangi devirde olursak olalım hiç yalnız bırakmayacak özlü sözleri kulaklarımızda, yaşadıkları da bizlere ders olacak.

Özgür olduğunuz sandık başında başarılar dilerim.

HABER REVİZYON 2014 MART r aytekin türker 5

HABER REVİZYON DERGİSİ MART 2014

Bir cevap yazın