R. Aytekin Türker – Tokmak Elden Ele

Değerli okuyucularım,

Yeni bir hayat, yeni bir dönem olarak başlamış olan 2014’ün ikinci ayındayız. 2013’ün son günlerini, son dakikalarını Türkiye’miz sarsıntılar ile geçirdi. Sarsıntıların kaynaklarının ve sebeplerinin veya sebep olanların ne amaç güttüklerini düşünmüyor ve de düşünmeyeceğim. Siz değerli Haber Revizyon Dergisi okuyucularımızın da gündem karmaşalarıyla 2014’ü yaşamasını istemiyorum.

Dünya üzerinde birçok yönetim, birçok yaşam şekli var, hatta dünya dışı yaşamların ve hatta bu yaşamların her noktaya ulaşıp kaoslar çıkarttıkları konusunda birçok rivayet açıklama ve araştırmalar var. Aslında önemli olan tek evimiz olan dünyamızda bir bütün olarak insanlık, doğa ve evren üçgeni içinde olduğumuzu unutmamalı, bize bağışlanmış olan güzellikleri de korumamız ve en önemlisi de tüm bu yaşam biçimleri içerisinde saygı ve sevgiyi tek yol olarak ilke edinmemizdir.

Tarihte her devletin yaşam biçimi de yönetim şekilleri de değişmiş, bu değişimler kötü olarak yorumlansa da insanlık için önemli, bir o kadar da değerli sonuçlar ortaya koymuştur. Dünya her an yenilenerek kendisine bir şeyler katarak büyümüş, gelişimini insanlığa sunmuştur. İnsanlar ise son noktasına kadar bu büyümeden faydalandıklarını düşünerek her yönden kendilerini geliştirmeye çalışmışlardır.

Bu gelişim sistemlerine göre yönetim biçimleri de şekillenmiştir. Kimileri sürekli kendi ülkelerine kaos yaratarak yenilik ve ilerleme olarak gördükleri uygulamaları yaşamakta, kimileri de başka ülkeler üzerinde etkiler yaratıp düşündükleri yenilik sistemlerini uygulamakta. Bu uygulamalara dünya ve insanlık en iyi cevabı her dönemde inançları, eğitimleri, ahlak ve kanuni düzenleriyle cevap vermiştir. Bu değerler her milleti doğru ve düzene yöneltmiş ve sorunlar üzerindeki tek yapıcı gerçek olmuştur.

Bu yaşamların tamamında insanlar kullanılmışlar.

Bu kullanılmışlık kanunların ve bu kanunların da bir hükmünün var olmasına sebep olmuştur. Her ne kadar sert, acımasız ve sonuçlarında üzülenler olursa da bir milletin var olabilmesi kanun ve bu kanunların var olduğu hükümlerde gizlidir. Farklı düşünceler dönem dönem ortaya atılsa da her millet kendi yöneticisini kendi kararıyla seçerek bayrağını ve millet oluşumunu korumuştur.

Yıkıcı düşüncelerin ülkeler üzerinde zararlarını farklı düşüncelere sahip medya sistemleri üzerinden takip edebiliyoruz. Farklılık güzellikleri getirir, düşüncelerin paylaşılması doğru bir sisteme açılan kaynaklarından biridir.

AMA YIKICI OLMAMALIDIR.

Devletler Milletlerine, Milletler Devletlerine daima muhtaçtır.

Tokmak elden ele her dönemde gezmiştir ve daima gezecektir. Ama insanın kendi içindeki ahlaki ve vicdani kanun tektir.

Haber Revizyon şubat 2014 aytekin türker

HABER REVİZYON DERGİSİ ŞUBAT 2014

 

Bir cevap yazın