R. Aytekin Türker – Toprakla Gelen Güzellik, Toprakla Yok Olacaktır…

Merhaba,

Aklın, kuvvetin ve güzelliğin aynı anda bizim benliğimize hediye edilmesi bir tesadüf olamaz. Benliğimizin kazandığı bu güzel hediyeleri kullanarak biçimlendirmemiz için de dünyamız gibi güzel, anlamlı, bereketini içinde gizemleriyle saklayan üzeri toprakla örtülü bir hediye daha yanında yaşam sürecini tamamlayabilmemiz için verilmiştir.

Bize ise sadece var edilmiş olan bu güzelliklere inanmak, korumak, ve gelecek nesillerin yaşam kalitesini yükseltmeleri huzurun, sağlığın ve mutluluğun daima devam edeceği hale getirerek ve şekillendirilmiş toprağa sahip çıkarak korumak düşmektedir.

Bazen ne yazık ki var olduğumuz toprağa dahi zarar vererek yaşıyoruz. Bu zararın farkında olmadığımızı, bazen de ufak özür gösterileri ile yenileme gibi gözüken aslında toprağı yaralayan ve tekrar iyileşemeyecek kadar kötü bir duruma düşmesini sağlıyoruz. Kin, nefret ve kötüleştirilmiş huylarımızdan kurtularak hareket etmeyi öğrenmeliyiz.

Peki var olduğumuz toprağa geri dönüşümüz bir gerçekse ebedi uykuya dalacağımız, var oluşumuzun en önemli sembollerinden olan toprağımıza neden değer vermiyoruz? Acı içinde uykuya dalmak farklı, değerlerimiz ve şekillendirmemiz eşit olmalı.

Toprakla gelen güzellik, toprakla yok olacaktır…

Toprağımıza sahip çıkalım. Şekil verirken değer verelim.

Güzellik tohumlarını attıkça sevgi ağaçları ölümsüzleşecektir.

——————————————————————————————————————————————————————————–

Hello,

It can not be a coincidence that mind, power and beauty are granted to us all at the same time. And one more gift like our world which is beautiful, meaningful, keeps its abundance in it with its mysteries, is covered by soil has been granted to us in order to complete our course of life and to use and form such beautiful gifts.

And we should just believe, protect these beauties created and help the next generations to increase their life quality and sustain the peace, health and happiness and protect the shaped earth.

Unfortunately, sometimes we even damage the earth on which we exist. And we seem unaware of this damage, and sometimes we make small apology shows which seem as renewal, but in fact we cause the earth to be injured in a way that it can not be recovered again. We should learn behaving getting rid of grudge, hatred and our bad habits.

So, if it is a fact that we will return to the soil from which we exist, why don’t we value our soil in which we will have our eternal rest, and which is one of the most important symbols of our existence? It is different to sink into sleep in pain, our values and shaping should be equal.
Beauty which comes with soil will disappear with soil…

Let’s protect our soil.

Let’s value while shaping.

As long as beauty spreads its seeds, love trees will become eternal.

haberrevizyon kasım 2013 aytekin türker

HABER REVİZYON DERGİSİ KASIM 2013

 

Bir cevap yazın