Sevgi Ersoy – Tanrıyla Buluşanların Enerjisi

Yaşamınızı değiştiren enerji Reiki Teknigi

Mucizeleri kim sevmez, kim istemez ki?

Hele yaşam zorluyor, her şey ters gidiyorsa,aksilikler birbirini takip ediyorsa. Hepimiz modern zamanın birer robotu olmuşken, sevgiden ve anlamdan uzaklaşmışken, kendimizi yalnız ve yardımsız hissederken; ne güzel olur sımsıcak bir dokunuşla tanışmak, ne güzel olur sonsuza dek sırlarımızı saklayacak ve en sadık yardımcımız olacak bir dostla buluşmak.

Sizlere soyut olan bir mucizeden bahsetmek istiyorum. Çünkü onun aslı Sevgi. Tıpkı dünyamızdaki milyonlarca insan gibi ben de onunla tanıştığımda çok etkilenmiştim.

1990’lı yıllardı. Herkes gibi ülkemizin insanı da biraz ürkek biraz meraklı, değişimlere ayak uydurmaya çalışıyordu. Batılılar ise daha cesur, daha atak, dünyayı dolaşmaya başlamış, kendilerindeki değişimi heyecanla paylaşmaya koyulmuşlardı. Gruplar isteklilere tanıtımlar yapıyorlardı. Ben de şüpheciliğimi hiç elden bırakmadan hatta grip olmama rağmen bu toplantılardan bir tanesine katıldım. Enerjilerin varlığından, insan yaşamındaki etkilerinden, bilinç ve pratik hayat üzerindeki mucizelerinden haberdardım. Ama nasıl?

Zihnimdeki sorular öylesine birikmişti ki, şimdi düşünüyorum da bu kozmik karşılaşmanın nedenini daha iyi anlayabiliyorum.

Sevecen birkaç hanım ve bey bir araya toplanmışlar, sakin ve huzurlu tavırlarıyla Reiki adında bir teknikten bahsediyorlardı. Amerikalı olmalarına rağmen, hiç Amerikalı’ya benzemiyorlardı. Bizim gibi, herkes gibiydiler. İçlerinden birisi, ‘çok kolay’ dedi; ‘çocuk da, yaşlı da, eğitimli de, eğitimsiz de, her din, dil, ırk, zengin, fakir gözetmeksizin kim isterse yapabilir. Çünkü Reiki Enerjisi öylesine merkezdedir ki, herkese eşit mesafededir’.

Bu cümle beni çok etkilemişti. Üstün bir şey. Ekonomik, sosyal, kültürel, inançsal hiçbir etki olmaksızın bütün insanlığı birleştirebilecek güçte. Bu ne olabilir ki diye düşünürken, konuşmacı devam etti. ‘Bu enerjiyi hepiniz tanıyorsunuz. Onun adı Sevgi’dir’ dedi. Yıllardır aradığımın tam yanıbaşımda olduğunu hissediyordum. Grup, şimdi size bir şifa yapacağız diyerek ayağa kalktı. Hepsi tekniğin en üst seviyesinde oldukları için uzaktan enerji yönlendirebiliyorlardı. “Eyvah!” dedim… Çünkü öksürdüm öksüreceğim. O kadar griptim ki, öksürükler kriz şeklinde geliyorlar. Hem kendim, hem de etrafımdakiler rahatsız olacak diye zor tutuyordum. İşte o an benim mucizem gerçekleşti. Ve Reiki Enerjisi ile tanıştım. Sanki burnumdan içeriye mentollü, yumuşak bir hava girmeye başladı. Sinüslerime ve ciğerlerime yayıldı.

Hani biz çocukken hasta olduğumuzda annemiz elini, başımıza, sırtımıza dokundurarak bizi okşardı ya; işte onun gibi bir his. Şefkatli, sevgi dolu ve sıcak… Öksürüğüm durmuş, ayrıca tesirden mest olmuştum.

Deliler gibi grubun peşine düştüm. Ertesi gün Amerika’ya dönmüşlerdi. Tam iki yıl Reiki öğrenmek için kendime bir öğretmen aradım durdum. Sonunda Hintli bir guru ile karşılaştım. Bugün ben ve ailem ve on binin üzerindeki Reiki ailemiz yaşamımızın her anını Reiki Enerjisi ile ışıklandırıyoruz. 2000 yılından beri Reiki öğretmenliği yapıyorum.
Reiki Tekniği’nin, bilinçlerimiz üzerindeki etkisini, kalbimizdeki sevgimizi çoğaltmasını, bedenimizdeki şifa gücünü ve hayatımıza bolluk-bereket katarak en yüksek korumayla bizi korumakta olduğunu gördükçe minnetim biraz daha artıyor. Hangi aileye girse, sihirli bir değnek gibi etkisini gösteriyor.
Üç kademede öğrenilen bu teknik sizi, şuurlu bir enerjiyle, evrensel yaşam enerjisiyle buluşturuyor. Uyumlama prosesi, ancak sizden önce uyumlanmış olan bir öğretmen tarafından açılacak kanalınız vasıtasıyla avuç içlerinizden enerjinin akmasını sağlıyor. Böylece ömür boyu Reiki Enerjisi sizin oluyor. Pratik, ışıklı ve kolay; dahası Sevgi dolu.

On üç yıldır binlerce öğrencinin ve yetiştirdiğim birçok öğretmenin ortak kanaati; “yaşamlarımız Reiki’den önce ve sonra olarak çok değişti” şeklinde. Reiki Enerjisi’ni her konuda kullanabilirsiniz. Hastalıklarınızda en büyük destekçiniz olabilir. Sorunlarınıza kolay ve sakin çözümler bulabilmeniz için, dileklerinizin kendi hayrınıza ve Bütün’ün hayrına hızla gerçekleşmesi için size yardım edebilir. Kendinizi onunla güvende ve koruma altında hissedebilirsiniz. Reiki Enerjisi’nin, güç, güven ve duygu programlarımız üzerinde son derece olumlu etkileri vardır.

Yaşamınız monotonlaştıysa, her şey ters gidiyorsa ya da bir bilinç atağının zamanının geldiğini hissediyorsanız, Reiki eğitimi sizin için ideal olabilir. Üstelik önce Reiki birinci dereceden başlayacağınız için ayıracağınız zaman sizi hiç zorlamayacak şekildedir. Bir günde tekniği öğrenip, uyumlanıp ellerinizden Reiki Enerjisi akar. Evinize gider gitmez hemen yaşamınızda tekniği uygulayabilirsiniz.

21 gün boyunca arınmanız devam eder. Bol bol su içer, hafif şeyler yersiniz. Bu arada yıllarca biriktirdiğiniz toksinlerden kurtulurken, kendi kendinize yaptığınız terapilerle bedeninizdeki, duygularınızdaki, düşüncelerinizdeki, ruhunuzdaki şifa da başlamış olur.

Arzu ederseniz 21 gün sonra Reiki ikinci derece olabilirsiniz. O zaman ellerinizden akan enerji çok daha yüksek olur. Oturduğunuz yerden bütün uzaklıklara enerji yollayabilirsiniz. Çünkü kanalınız ikinci uyumlamayla daha çok açılır, yetenekleriniz de bu oranda çoğalır. Durugörünüz, rüyalarınız, telepati yeteneğiniz vs. hızla gelişir. Tabii ki, her zaman olduğu gibi size öğretilen pratikleri çalışmanız gerekir.

Reiki birinci derecedeki gibi ikinci derecede de öğretmeniniz tarafından uyumlanmalısınız. Reiki ikinci dereceyi alan öğrenci en az bir yıl çalışmalarını başarı ile yaptıktan sonra üçüncü dereceye uyumlanabilir. Üçüncü derecede Reiki öğrencisi, bu enerjinin basit bir teknik olmadığını, tamamen bir aydınlanma yolculuğuna çıktığını anlar. İlerler, yaşamı sonsuz zenginliklerle dolar. Bazıları öğretmen olur, öğretir, paylaşır, bereketi iyice arttırır. Bazen de öğrenci ki bu her kademede olabilir, tekrar yaşam çarkına geri döner, hiçbir şey hatırlamadan illüzyonun arasında derin bir uykuya dalar. Fakat Reiki Enerjisi öylesine mucizevi bir yardımcıdır ki, yıllarca unutanlar için bile hatırlandığı anda o kişilerin ellerinden akar. Yeter ki, gerçek bir öğretmenden uyumlanmış olsunlar.

Reiki Enerjisi diğer tekniklerde olduğu gibi hiçbir zaman doktorun, ilacın yerine geçmez. Ama mucizevi bir yardımcı, hakiki bir dosttur.

Bol Işıklı, Sevgi dolu günler…

haber revizyon nisan 2013 sevgi ersoy reiki 1 haber revizyon nisan 2013 sevgi ersoy reiki 2

HABER REVİZYON DERGİSİ NİSAN 2013

Bir cevap yazın