Türkiye İhracatçılar Meclisi – Hedef 2023

Bu yıl İhracatçı Birliklerimiz ve Meclisimiz için yönetim kurullarının yeniden şekilleneceği bir seçim yılı olacak. Şimdiden seçimli genel kurulların tüm ihracat ailesi için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Bu yıl da, 58.000 ihracatçı firmayı ulusal ve uluslararası alanda temsil eden Türkiye İhracatçılar Meclisi olarak, yüksek katma değerli ihracat hedefi doğrultusunda ihracatın önündeki engelleri ortadan kaldıracak düzenlemeleri Bakanlıklarımız ve ilgili kuruluşlarla eş güdüm içerisinde takip edecek ve ihracatçılarımızın ve ülke ekonomisinin bu düzenlemeler hususunda temsilcisi ve iletişim kanalı olmaya etkin bir şekilde devam edeceğiz.

Geçtiğimiz yıl başladığımız ve 2023 hedefi yolunda en önemli adımlardan biri olarak gördüğümüz Türkiye Markası çalışmamızda son aşamalara geldik. Bu yılın ilk çeyreğinde Türk ürünlerinin yurtdışında tanıtımında temsil edilecek yeni slogan ve logomuzu kamuoyuyla paylaşacağız. Bu kapsamda tıpkı inovasyon kavramının toplumda yerleşmesi için yaptığımız öncülük görevini markalaşma alanında da üstlenmek üzere bir dizi etkinlik gerçekleştireceğiz.

Türkiye İnovasyon Haftası 2014’ün geçtiğimiz yıldan daha kapsamlı ve yenilenerek düzenlenmesi konusunda çalışmalara şimdiden başladık.

TİM olarak inovasyon konusundaki aktif misyonumuzu bu yıl Türkiye İnovasyon Ligi çalışmamızla taçlandıracağız. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek bu kapsamlı projenin, firmalarımızın inovasyon performanslarını ölçmede önemli bir gösterge olacağına ve firmaların inovasyon kapasite ve kabiliyetlerinin gelişimine ışık tutacağına inanıyoruz.

Türk ihracatında Pazar çeşitliliğini artırmak ve Türk ürünlerinin dünyanın her noktasında tercih edilebilir olmasını sağlamak amacıyla ticari heyetlerimize 2014 yılında hız kesmeden devam edeceğiz.

500 milyar ihracat hedefine ulaşabilmek amacıyla başlattığımız 2023 Türkiye İhracat Stratejisi çalışmalarını arttırarak devam ettireceğiz.

2013 yılı içinde 26 sektörü kapsayan TİMAKADEMİ 2023 seminerlerine bu yıl Türkiye’nin 10 farklı ilinde devam edeceğiz.

Her yıl düzenlenen Ar-Ge proje pazarları ve tasarım yarışmaları bu yıl da genç nüfusumuzun üretken potansiyelini açığa çıkarmaya devam edecek, akademi-sanayi işbirliğinin fitilini ateşleyerek Türkiye’yi rekabetçilik liginde üst sıralara taşıyacaktır.

HABER REVİZYON 2014 MART TİM MEHMET BÜYÜKEKŞİ 1 HABER REVİZYON 2014 MART TİM MEHMET BÜYÜKEKŞİ 2

HABER REVİZYON DERGİSİ MART 2014

Bir cevap yazın