Yonaguni Piramidi

Yonaguni Piramidi, Japonya Yonaguni’nin kıyısında Ryukyu adalarının güneyinde yer alır. Japonca orijinal adı Yonaguni-jima Kaitei İseki’dir.

Yonaguni’nin denizi kış aylarında büyük bir çekiç başlı köpekbalığı nüfusuna ev sahipliği yapar. Bu yüzden köpekbalıklarına meraklı turistler için çok değerli bir bölgedir. 1987 yılında bu sualtı piramidi tesadüfen Kihaçiro Aratake tarafından keşfedilmiştir.

Denizaltı arkeolojisinin en büyük keşfi

Yonaguni Piramidi, denizaltı arkeolojisinin şimdiye kadar ki en büyük keşfidir.
Deniz seviyesinin 5 metre altındadır.

40 metreye 27 metre ölçülere sahip bir dikdörtgen şekildir. Yaklaşık 2 futbol stadyumu büyüklüğündedir. Japon araştırmacılar tarafından 15 yıl incelenen bu piramidin 10000 yaşında olduğu tespit edilmiştir.

Tahminen 5000 yıl önce bir deprem sonucunda denizin içine gömülmüştür. Piramit yapısında insan kafası ve kaplumbağa heykelleri, bir taht ve sahne mevcuttur.Yonaguni Piramidi ve etrafındaki yerleşimin mimari açıdan çok gelişmiş bir tarzı olduğu tespit edilmiştir.
Buzul Çağı’na ait üstün bir medeniyetin yerleşim yeri olduğu iddia edilmektedir. Piramidin üzerinde bilinmeyen bir dilde yazılmış hiyerogliflere rastlanmış ve yazıların gizemi hala çözülememiştir.

Kimler tarafından inşa edildi?

Asıl araştırma konusu olan ise bu piramidin bu kadar ileri bir teknolojiyle, kimler tarafından inşa edildiğidir.

Eski Çin metinlerinde, doğuda bulunan Pen-Şa diye bir adadan bahsedilir. Bu adanın insanları uçabilmektedir. Yonaguni Piramidi, Mu kıtasının varlığının somut bir kanıtıdır. Buzul Çağı’nda Yonaguni Piramidi’nin ve yerleşiminin kurulduğu düşünülürse, yine bu çağın bitimine doğru meydana gelen 8 süper-sel sonucunda su altında kaldığı tamamen kabul edilebilir.

Güney Amerika ve Mısır’daki piramitlerle Yonaguni’nin mimarisi bire bir aynıdır. Tüm bu anıtlar ve piramitler astronomik hesaplamalara göre inşa edilmiştir. İşin ilginç tarafı, bu binaların Taş Devri mimarisinin çok ilerisinde bir sistemle inşa edilmiş olmalarıdır.

O zaman şunu sormak gerekir; eğer bu binalar Japonlar tarafından inşa edilmediyse, kimler tarafından inşa edildi? Ve neden dünyanın manyetik olarak en tehlikeli bölgelerinden Bermuda Şeytan Üçgeni’nin ikizi Ejder Üçgeni’nin tam merkezine inşa edilmiştir?

Haber Revizyon 2013 ocak avraham işcen 1 Haber Revizyon 2013 ocak avraham işcen 2

HABER REVİZYON DERGİSİ OCAK 2013

Bir cevap yazın